Olustveres selgus Eesti meister kolmevõistluses

Erkki Hõim ja Cadmium tulid Olustveres Eesti meistriteks 2018.a. Foto: Elin Jalakas

Pikk ja kuum nädalavahetus Olustveres lõppes kolmevõistluse Eesti meistri väljakuulutamisega pühapäeval. Tiitli võitis Erkki Hõim hobusel Cadmium.

Kolmevõistluse võistlust peeti sealkandis esmakordselt. Varasemalt on Olustvere võistlusväljak tõestanud end suurepärase võistluse kohana takistussõidus ja rakendispordis. Eelnev hea koostöökogemus Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooliga andis võistluse korraldajatele julgust võtta ette suurem projekt ja ehitada üles uus kolmevõistluse krossi rada. Mõte sai teoks tänu kooli suurele panusele, lahke toetaja Janere abile, kes andis ehitamiseks vajaliku materjali, ning loomulikult tänu hakkajale kolmevõistluse kogukonnale, kes panustas uue võistluspaiga ettevalmistamiseks rohkelt vabatahtlikke töötunde. Võistluse peakorraldaja Hillar Taltsi ja rajameistri Mikk Nõmme eestvedamisel ehitati Olustverre uued krossitakistused ja kokkuvõttes nägi kogu võistluspaik väga kena ja professionaalne välja.

Lipuvärvides tõke. Foto: Elin Jalakas
Pinkikulaud. Foto: Elin Jalakas

Kuum ilm tegi nädalavahtusel kolmevõistlejatele elu raskeks, kuid võistluspaigas nähtud rõõmsad näod lasid aimata, et sellest ei lasta end heidutada. Tunti rõõmu uuest kohast ja üksteise heast seltskonnast. Võistlusplatsil oldi siiski eelkõige konkurendid ja esimene mõõduvõtt oligi reedel koolisõidus.

Olustveres võisteldi kokku kolmes arvestuses. CIC1* tasemel pakkusid kohalikele ratsanikele konkurentsi ka sportlased Soomest, kelle seas ka tänavune Soome kolmevõistluse meister Tuija Rosenqvist. Tuija näitaski juba esimesel alal oma head taset ja asus koolisõidus juhtpositsioonile hobusega New Orleans, võttes krossile kaasa 30 miinuspunkti.

Tuija Rosenqvist (FIN) hobusel New Orleans. Foto: Elin Jalakas

Samal raskusastmel (skeem CI1* 2015 A, kross 110 cm, takistussõit 115 cm) võtsid mõõtu ka EMV arvestuses osalejad, keda oli kokku 11 võistluspaari. Koolisõidus asus juhtpostitsioonile Aldo Kanepi (Märjamaa SK) Carital, kes kogus seal 30,4 mp-d.

Aldo Kanepi Carital. Foto: Elin Jalakas

Lisaks oli kavas ka rahvuslik klass CNC90, kus koolisõidus tegi parima tulemuse Erkki Hõim (Märjamaa SK) hobusel Roleks, saades koolisõidus 31,5 mp-d.

Laupäevast krossi ootasid põnevusega nii võistlejad kui korraldajad ise, kelle jaoks oli see tõehetk, kui head tööd tehtud on. Kross sujus üsna hästi ja rada nõudis nii hobustelt kui sportlastelt keskendumist. Rahvusvahelises arvestuses senine liider rajal ei eksinud ja nii olid Tuija Rosenqvist ja New Orleans 30 mp-ga liidrid ka peale krossi. EMV arvestuses aga liider muutus, sest kahjuks langes Aldo Kanepi kukkumise tõttu krossil võistlusest välja ja liidripositsiooni võttis üle Jaagup Kallas (Saare RK) hobusel Aspirin, minnes takistussõitu 33,7 mp-ga.

Tuija Rosenqvist ja New Orleans. Foto: Merike Udrik-Õispuu
Jaagup Kallas ja Aspirin. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Rahvuslikus klassis tegi väga ilusad sõidud mõlema hobusega Erkki Hõim ja säilitas peale kahte ala liidrikoha. Roleksiga hoidis Erkki peale krossi esikohta 33,9 mp-ga ja hobusega Winnerprice oldi teisel kohal 34,2 pm-ga.

Erkki Hõim ja Roleks. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Krossist näitas Postimees.ee ka otseülekannet. Võistlust saab uuesti vaadata ratsutamine.postimees.ee lehel.

Takistussõidus võistlesid CNC90 tasemel esikoha eest kokku 7 võistluspaari ja võitjana väljusid lõpuks Dagmar Ainsoo (Tartumaa RSK) ja Fortuna, kelle lõplikuks tulemuseks jäi 35,2 mp.

Dagmar Ainsoo ja Fortuna Olustveres auringil. Foto: Elin Jalakas

EMV arvestuses läks takistussõitu ja seega ka medaleid püüdma 9 võistluspaari. Kuna punktide vahed olid väga väikesed, oli kõik võimalik. Põnevas heitluses jäi lõpuks ülinapilt peale ülikogenud Erkki Hõim, kes hobusel Cadmium võitis järjekordse meistritiitli. Nende skooriks jäi 35,5 mp. Sama paar on seni EMV-l võitmatu olnud juba kaks korda, Erkki ise on aga meistrivõistluste poodiumil olnud rohkemgi ja korjanud sealt igat värvi medaleid.

Erkki ja Cadmium takistussõidus. Foto: Elin Jalakas

Hõbemedali võitis Eliise Sõrmus (Tondi RSK) hobusel Hello Kitty (35,7 mp), kes peale laupäevas krossi olid neljandal positsioonil. Oma esimese EMV pronksmedali kolmevõistluses võitis Jaagup Kallas hobusel Aspirin (37,7 mp).

Õnnelik medalikolmik. Foto: Elin Jalakas

Rahvusvahelises arvestuses esikohta hoidnud Tuija kahjuks kaotas oma liidripositsiooni ja nii kuulus ka CIC1* arvestuses esikoht Erkkile ja Cadmiumile.

Siinkohal tahame edastada Eesti Ratsaspordi Liidu, võistluse korraldajate ja Eesti kolmevõistluse kogukonna suure tänu Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolile suure panuse eest võistluse toimumiseks!