Oma Hobu uus number müügil

Aeg taas nii kaugel, et trükikojast on saabunud uus Oma Hobu number. Osta saab seda hästivarustatud kauplustest ning Oma Hobu toimetusest Veskimetsa Ratsakeskusest. Kaanefotol uus Eesti Meister kolmevõistluses Siret Saks.

Palju on selles tagasivaateid suvistele ratsaspordivõistlustele – teadagi on suve lõpp hooaja kõige tegevusrohkem aeg. Portreelugu on seekord sel aastal takistussõidus end Eesti meistriksratsutanud Andres Trevest.

Tublid olid ka kestvusratsutajad ja rakendisportlased, ka neist kirjutame. Erivajadustega ratsutajad aga kohtusid teist korda Luunja ratsaväljakul.

Hobusekasvatajatel on samuti suve lõpus kiired ajad – toimuvad ju sel ajal iga-aastased noorhobuste ülevaatused. Ajakirjas on pikemalt juttu eesti jatori tõugu noorhobuste jõudluskatsetest. Käime ka naabrite juures Soomemaal, et osa saada esmakordselt sealmail korraldatud Eesti hobuse tõugude ühisnäitusest.

Oleme senini ikka kirjutanud haigetest hobustest ja andnud nõu, kuidas ravida hobust. Seekord kirjutab Reet Lätti tervest hobusest ja kuidas seda teada saada.

Ajakirjaveergudel tuleb lugejatele külla ka professor Willem van der Angeliaan – temaga kohtus Aive Sarjas. Raigo Kollom käis Moskvas, et külastada üle mitme aja Moskva hipodroomi ja Alex Lotman viib ratsaretkele nelja kilomeetri kõrgusele Pamiiri mägedesse.

Jutulisa taas Mart Kivastikult. Kuna Luunjas oli suvel juubel, siis jututeema otsapidi sellega seotud.

Ja miskit fenomenaalset ja müstilist jääb teile avastamisrõõmuks ka! Mõnusat lugemist!

Ago Ruus