Õnn prantslaste õuel: koondis tõusis liidriks, individiuaalsel esikohal jätkab Penelope Leprevost

Tänane takistussõidumeistrivõistluste teise osavõistluse esimene voor tõstis kõrgustesse prantslaste meeleolu, kui nende koondis tõusis liidriks ning puhta sõiduga säilitas individiuaalse esikoha Penelope Leprevost.

Tänane rada oli eelduslikult kõrgem ja tehnilisem kui eile. Kahjuks ei jõudnud Hobumaailm täna raja tutvustusele, kuna samal ajal oli lõppemas neljarakendite koolisõit. Raskeimaks ja enim eksimusi põhjustanud kohaks kujunes eelviimane, sponsor Mercedes Benzi, takistus, millele minekuks tuli sooritada tagasipööre. Vigu tehti ka minekul veetakistuselt lattaiale, kus tuli valida kuue või seitsme sammu vahel.

Stardijärjekord oli koostatud selliselt, et esimeses blokis startisid individiuaalvõistlejad, seejärel 12 eilse tulemuse põhjal tagapool asuvat koondist ning viimases blokis kümme eilset edukamat riiki. Individiuaalblokis tegi ainukese nulli üllataja Danielle Goldstein Iisraelist hobusega Carisma, tõustes sellega üldises paremusjärjestuses 28. kohale ehk potensiaalselt pühapäevasesse finaali.

Tagumiste koondiste blokist saame positiivsena välja tuua meie liiga mehe, poolaka, Krzysztof Ludwiczaki nulli hobusega Zoweja. Mainigem sedagi, et alates kevadest on Poola Chef d`Eqipue ametis hollandlane Peter Geerink, kes eestlastele just tundmatu tegelane ei ole (võitis 2010.a. Tallinn International Horse Show Grand Prix jne.). Head sõitu tegid ka noored Vene tüdrukud, kellest 18aastane Maria Madenova lõpetas hobusega Kleiner Onkel kaheksa, 20aastane Natalia Belova hobusega Upset des Cino Chenes üheksa karistuspunktiga. Mõlemad piigad on tänavu Venemaale Rahvuste Karikas toonud palju „puhtaid ringe“, mis näitab nende võimekust. Sellises vanuses sellisel tasemel kaheksa karistuspunktiga lõpetamine ei ole häbiasi.

Sakslastele pettumus, prantslastele ja hollandlastele rõõm

Liidrite heitluses tegi Madalmaadele avavoorus koheselt kindla nulli valitsev maailmameister Jeroen Dubbeldam hobusega SFN Zenith N.O.P. Enne, kui järgnevatest sündmustest kirjutan, mainin ära, et seda meest tasub järgmistel päevadel jälgida. Ülitugeva närviga Dubbeldam liikus mullu WEG-il täpselt sama mudeli alusel pärast avapäevi nulliringe tehes niiöelda ei kuskilt järjest ülespoole, kui talle lõpuks kuldmedal kaela riputati. Tänasega tõusis Dubbeldam juba kaheksandaks, jäädes liidrist maha vaid 2.68 punkti.

Jeroen Dubbeldam ja SFN Zenith N.O.P.

Brittide avavoorus startis Ben Maher hobusega Diva II ja null tundus olevat lähedal, kuid Maher hüppas viimase süsteemi teisele okserile tõsiselt ja ohtlikult sisse ning praktiliselt kukkus. Brittidele avavoorust neli. Jääb loota, et Divaga on siiski kõik korras. Üks purunenud latt vajas seevastu vahetamist.

Prantslaste esimese etteaste tegi individiuaalne liider Penelope oma Flora de Mariposaga ning ta jätkab samal positsioonil. Kindel ja puhas sõit. Meredithi (Michaels-Beerbaum) esimene hüpe kolmikul oli kohmakas, järgnevatel takistustel sõit paranes, kuid veetakistusel saadi napilt plastitsiidribale hüpates neli karistuspunkti.

Teises voorus paranes tõsiselt prantslaste positsioon, kui nulliga tulid Simon Delestre ja Ryan des Hayettes, samas kui Maikel van der Vleuten Verdiga ning Christian Ahlmann Taloubet`ga lõpetasid ühe veaga. Tõusma hakkas hoopiski Ukraina, kellel avavoorust tuli null ja teisest üks karistuspunkt.

Kolmas sõitjate voor tõi suurde mängu tagasi Saksamaa ja Hollandi. Esmalt sõitis nulliga Jur Vrieling hobusega VDL Zirocco Blue N.O.P., seejärel superstaar Ludger Beerbaum hobusega Chiara. Nagu ikka, selgitas lõpliku paremusjärjestuse ankrumeeste voor. Liidritest esimesena oli Hollandi eest stardis Gerco Schröder hobusega Glock`s Cognac Champblanc ja lõpetas vigadeta. Sellega oli Madalmaadele tagatud vähemalt teine koht, mis kokkuvõttes tuligi, kui nulliga lõpetas ka prantslaste ankrumees Kevin Staut hobusega Reveur de Hurtebise HDC. Viimasena tõi sakslastele teise nulli Daniel Deusser hobusega Cornet`s Amour, kuid paraku see korraldajatele kolmandast kohast kõrgemat ei andnud.

Daniel Deusser ja Cornet`s Amour

Homme selguvad võistkondlikud medalivõitjad pärast teist vooru, mis algab Eesti aja järgi kell 18.00. Punktivahed on tegelikult väikesed ja kõik alles lahtine. Liidritel prantslastel on karistuspunkte 5.70, hollandlastel teisena 7.82 ning sakslastel kolmandana 8.40. Neljas on hetkel Suurbritannia 10.99 punktiga, viies Ukraina 13.03 ning kuues Šveits 14.23 karistuspunktiga.

Individiuaalarvestuse esikolmik jäi muutumatuks

Individiuaalvõistluses on parimatel ees veel kolm vooru ning loomulikult ei ole miski veel selge. Eilne esikolmik jäi muutumatuks, kuna kõik kolm lõpetasid tänase sõidu vigadeta: Penelope Leprevost ja Flora de Mariposa 0kp, Ludger Beerbaum ja Chiara 0.75kp ning Joe Clee ja Utamaro d`Ecaussines 1kp.

Penelope Leprevost ja Flora de Mariposa

Aacheni EM-i tulemused aadressilt http://results.aachen2015.de/show/7/schedule/