Õnnetu päev Vazgaikiemises: Klettenberg kaotas Agadezi

Baltic Riders Touri Vazgaikiemises toimuva finaali teine võistluspäev sai kurva lõpu. Eesti ühe parima takistussõitja Gunnar Klettenbergi partner Agadez lõpetas elu võistlusväljakul.

Päeva põhisõit, kus takistuste kõrguseks oli 140 cm, oli jõudnud poole peale, kui startisid Klettenberg ja Agadez. Parkuuri neljandal takistusel juhtus midagi täiesti ootamatut. Agadez tõenäoliselt komistas latidesse ning kukkus nii õnnetult, et murdis nii esimese kui tagumise jala. Saatuse tahtel ei olnud midagi sporthobuse päästmiseks ette võtta. Pärast juhtunut otsustas kohtunike kogu võistlussõidu katkestada ning senised tulemused annuleerida. Kogu Vazgaikiemises osalev Eesti koondis, samuti hobumaailma toimetus, tunnevad südamest perekond Klettenbrgile ja Agadezi omanikule Oliver Kruudale kaasa.

Mainides varasemate sõitude tulemusi, saame tõdeda, et kõrgusel 130 cm saime kuulata Eesti hümni. Võita õnnestus Rein Pillil hobusega Tourans. Samas sõidus oli Gunnar Klettenberg hobusega Ulrike R viiendal, Andres Udeküll ja Calcyl kuuendal auhinnalisel kohal. Homme on kavas Baltic Riders Touri kõikide arvestuste viimased sõidud, selguvad võitjad.