Õnnitleme Tondi Maneeži 70. juubeli puhul

Pühapäeval olid Tondi Maneeži uksed avatud kõigile, kes soovisid 70aastast juubilari õnnitleda, sest just niipalju aastaid tagasi alustas see asutus ametlikult oma tegevust.

Kuna väga palju materjali Tondi Maneeži kohta on kadunud või hävinenud ning inimesed, kes algusaega mäletaks, meie juurest lahkunud, ei ole kogu lugu päris selge. Maie Kelle meenutab: "Tolleaegne töötaja rääkis mulle enne oma surma, et tegelikult oli baas tegutsenud juba 1935. aastal." Ametlikud tõendid selle kohta aga puuduvad ning avamisaastaks loetakse siiski 1939.

Üritusele oli kogunenud tublisti üle saja inimese, kes ei tahtnud hästi tribüünile ära mahtuda. Külaliste hulgas oli nii endisi sportlasi, treenereid, juhtivtöötajaid, tallitöölisi, kui ka lihtsalt harrastajaid. Kohal oli ka ETV, eesotsas ratsaspordisõber Lembitu Kuusega.

Pärastlõuna avas ilusa kõnega Kristiine Linnaosa vanem, kes andis ühtlasi üle tänukirja kauaaegsele Tondi Maneeži direktorile Sirje Argusele. Järgnesid Tondi praeguste õpilaste ja hobuste etteasted muusika saatel, ponide kõrgushüppevõistlus ning ratsa- ja muidu mängud publikule. Nalja ja toredaid emotsioone jagus kauaks. Meenutati üheskoos läbielatut ning nauditi mõnusaid suupisteid ja sünnipäevatorti.

Palju õnne juubilarile!