Oslos toimunud Lääne-Euroopa liiga esimese MK-etapi võit Lindelöwle

Douglas Lindelöw ja Zacramento. Foto: FEI/Satu Pirinen

Pühapäeval sai Oslos sealse Kingsland Oslo Horse Show raames traditsioonilise avalöögi Lääne-Euroopa takistussõidu MK-sari 2018/2019, kui avaetapil võttis võidu rootslane Douglas Lindelöw hobusega Zacramento. Laupäevase Grand Prix võit läks Alberto Zorzile hobusega Ulane de Coquerie.

MK-sarja sai esimesi väärtuslikke punkte koguda pühapäeval Oslos, kus asus starti 38 võistluspaari 16st riigist, kellest Norra rajameistrite Terje Olsen-Nalum and Anders Hafskjoldi parkuuri suutis vigadeta läbida 12. 13 takistusega parkuur sai sportlastelt kiita: rada oli õiglane ning otsusega normiaega mitte muuta nõustuti isegi peale seda, kui mitmed varajased startijad selle ületamise pärast karistuspunkte said.

Ümberhüpetel näitas parimat minekut rootslane Douglas Lindelöw hobusega Zacramento, kes neljanda sportlasena stardis sai kirja puhta sõidu ja aja 44,67 sekundit, mida keegi järgnevatest ületada ei suutnud. Prantslane Kevin Staut hüppas Silver Deux de Virton HDC’ga ennast teiseks ning kolmandana lõpetas Austraalia esindaja Edwina Tops-Alexander hobuseö California. Topeltnulle tuli kokku seitse ja nendeks olid vastavalt saadud kohtadele Luca Maria Moneta (Connery), Michael Cristofoletti (Belony), Hans-Dieter Dreher (Twenty Clary) ja Denis Lynch (The Sinner).

Kevin Staut ja Silver Deux de Virton HDC. Foto: FEI/ Satu Pirinen
Edwina Tops-Alexander ja California. Foto: FEI /Satu Pirinen

Pressikonverentsil sõnas võitja, et oli teadlik oma headest võimalustest avaetapil, kuna Zacramento on viimasel ajal hästi esinenud. Sportlane on nüüd võtnud sihiks Göteborgis toimunud finaali pääsemise ning on järgmiseks etapiks plaaninud sarja kolmanda peatuspaiga Verona: “Paiknen ise Lõuna-Rootsis, seega loomulikult tahan Göteborgi minna!”

Üldarvestus põhineb hetkel vaid Oslo tulemustel ja seega juhib tabelit Douglas Lindelöw 20 punktiga Kevin Stauti (17 punkti) ja Edwina Tops-Alexander’i (15 punkti) ees. Lõppkokkuvõttes loevad finaali pääsemiseks sportlase seitse parimat tulemust hooaja jooksul.

Järgmisena toimub Lääne-Euroopa liiga etapp Helsingis sel nädalavahetusel, kus on kohal ka Hobumaailma reporterid, et tuua suurvõistluse melu otse lugejateni.

Laupäeva õhtul toimus võistluse tähtsuselt teine sõit, 150-160 cm kõrgune Grand Prix, mille võitis Alberto Zorzi hobusel Ulane de Coquerie, edestades äsja Tryonis individuaalse pronksi võitnud Steve Guerdat’d (Ulysse des Forets) ja Maikel van der Vleutenit (Dana Blue).

Oslo tulemused leiate siit

News | Longines FEI Jumping World Cup – Oslo 2018

Boom – and we're off! 💥The Western European League of the LONGINES FEI Jumping World Cup started in style and finished with an epic 12-rider jump-off, packed with big names. In the end, it was Swede Sensation Douglas Lindelöw – Top Ten Team who kept his cool to emerge victorious in Oslo.