Paarisrakendite MM-il võtsid vennad Lazarid kulla ja pronksi, Oberpal kuuekümne viies

Täna jõudsid Slovakkias Topol`ciankys lõpule tänavused paarisrakendite Maailmameistrivõistlused, kus edu saatis Ungari kutsareid. Pille Oberpal võistles südikalt lõpuni ja saavutas 65. koha 72 alustanud paari seas.

Tänane täpsussõit kujunes osalejatele suhteliselt raskeks. Vigu koonustel suutis vältida vaid üks ekipaaž, normiaja piires lõpetas distantsi samuti vaid üks ekipaaž. Pille Oberpal alustas viimase võistluspäeva hommikut 60. positsioonilt, millelt paraku tuli pisut taanduda. Kaheksa koonuse mahaajamine 26st võimalikust ja karistuspunktid ületatud aja eest andsid meie sportlasele kokkuvõttes 65. koha. Võistlusjärgses vestluses leidis Pille siiski, et pigem lahkub ta Topol`ciankyst positiivsete tunnetega. Peaeesmärk – lõpetada võistlus – õnnestus ja viimaseks ta ei jäänud. Igal juhul oli see noore rakendisportlase arvates väga hea kogemus tulevikku silmas pidades. Arvestades asjaolu, et Pillel tuli veidi enne suurvõistlust vahetada välja üks hobustest, kes oli vigastatud ning uue paariga oli koostööd vägagi napilt, ei saa tõepoolest midagi ette heita. Lisaks sellele harrastab Pille paarisrakendiga sõitmist alles esimest hooaega.

Medaliheitlus aga läks tuliseks. Üldlevind oli arvamus, et viimasena starivad ehk parimaid positsioone omavad sportlased näitavad puhtaid sooritusi,kuid paraku nii see ei läinud. Esimesena suudab koonustel vigu vältida 11-lt positsioonilt startinud ungarlane Tibor Nagy Jr., kes saab küll karistuspunkte aja eest. Järgnevad ei suuda ungarlase saavutust korrata ja nii tõuseb Nagy lõpuks suisa viiendaks. Medalipretendentidest asub esimesena võistlustulle noorem vendadest Lazaritest, Zoltan, kes edestab selle hetke liidrit 11 punktiga. Paraku üks koonus maas, lisaks karistuspunktid aja eest ning tulemus täpsussõidust 11.49. Sakslane Sebeastian Warneck jääb liidriks. Järgmisena stardib teiselt positsioonilt Warnecki kaasmaalanna Carola Diener, kes ootamatult lõpetab 18.70 karistuspunktiga ning tõstab noorema Lazari uuest medalile.

Viimasena stardib peafavoriit, Zoltani vanem vend Vilmos, kellel edu 14.62 punkti. Paraku ei suuda puhtalt läbida temagi. Maha tuleb koonusepall suhteliselt alguss ja teine lõpupoole. Kuna tempo on aeglane, jääb kõik ületatud aja otsustada. Siiski kogub Vilmos Lazar 9.14 punkti, millest piisab kulla võiduks. Hõbe sakslasele Warneckile, pronks Zoltan Lazarile. Ungarile lisaks veel viies ja seitsmes koht.

Madjarite selline edu ei jätnud teistele rahvustele lootustki võistkondlikuks kuldmedaliks. Loomulikult ka see Ungarisse. 12.84 punkti nõrgema tulemusega lahkuvad Slovakkiast hõbemedaliga sakslased, neist omakorda üle 20 punkti jäid maha pronksiga lõpetanud Madalmaade koondislased. Eile pronksipositsioonil olnud Austria langes suisa kuuendaks.

Paarisrakendite MM-i tulemused leiate aadressilt http://www.hoefnet.nl/home/site/uitslagen/62aecfc642fa86462a314dacd31e01e2/PDF. Peagi, tõenäoliselt nädala pärast, saate lugeda MM-ist pikemat kokkuvõtet, samuti lühiintervjuud Pille Oberpaliga.