Paemurru Karikas tähistas viiendat sünnipäeva

22. juunil toimus juba viiendat korda ratsavõistlus Paemurru Karikas. Võistlus on aastatega saanud omanäoliseks traditsiooniks – ise meisterdatud takistused, elav muusika, võidutekid, suured rosetid ja karikad – kõik meie esivanemate pärandi, eesti tõugu hobuse auks.

Paemurru Karikal on alati kavas parkuurid 60 cm, 80cm ja 100 cm eesti tõugu hobustele ja ka avatud klassid. Võistlusest võttis osa 22 eesti tõugu hobust, kes tegid kokku 43 starti. Parimad olid 60 cm parkuuris Kati Raidma ja Teele (omanik Maila Kukk), II koht Gerli Sein ja Amanda (omanik Margit Rändur), III koht Riin Kurrikoff hobusel Timber (omanik Ene Kurrikoff).

Kati Raidma ja Teele 60 cm eesti tõugu hobustele I koht. Foto: Teele Vahtra

Parkuuris 80 cm viis karika koju Liisbet Leiter hobusel Rodotendron (omanik Veljo Sinikas), II koht Viivika Liiman ja Viko (omanik Kolgaküla Tall), III koht Annabel Põder ja Rahotep (omanik OÜ Ponimaa).

Liisbet Leiter ja Rodotendron 80 cm eesti hobustele I koht. Foto: Teele Vahtra

Parkuuri 100 cm võitsid Annabel Põder ja Rahotep, II koht Grete Viljaste hobusel Erikson (omanik Grete Viljaste) ja III koht Viivika Liiman ja Viko.

Annabel Põder ja Rahotep 100cm eesti hobustele I koht. Foto: Teele Vahtra

Avatud klassides oli starte 52. Parimad olid 60 cm parkuuris Berit Lehtsaar hobusel Little Puma (omanik Berit Lehtsaar), teisena Berit Truuts hobusel Suzuki (omanik Margit Rändur) ja kolmandana Stella Ingrid Liinamäe hobusel Woody (omanik Stella Ingrid Liinamäe).

80 cm avatud sõidu I koht Stella Ingrid Liinamäe Fresh- Finesse (omanik ratsanik ise), II koht Annabel Põder ja Rahotep, III koht Taisi Viire ja Sandy (omanik K.Kasenurm).

100 cm avatud klassi parim oli Janeli Saar Ravital (omanik Janeli Saar), teine Rebeka Luhaste hobusel Zeppeline (omanik Hendrik Pilkes) ja kolmas koht samuti Rebeka Luhaste, sedapuhku hobusel Zonder Z Ciciro (omanik Hendrik Pilkes).

Võistluse peakorraldajad ja Paemurru talli omanikud Linda Leemets ja Merit Tõkke on igati lippu kõrgel hoidnud, et võistlejatele ja pealtvaatajatele meeldejäävat võistluspäeva pakkuda. Linda hing on rahul kui ta ulatab võitjale karika, nähes ta silmis siirast rõõmu – olgu parkuur kasvõi kõigest 60 cm, aga see on tema elu esimene võit.

Linda Leemets soovib: ,,Nael kapja!" Foto: Merit Tõkke erakogu

Rohkem tulemusi: http://hobumaailm.ee/?page=37&m=6&y=2014&id=1431

Külliki Sinikas