Palju õnne, Pille Elson!

Tänane juubilar (60) Pille Elson pikalt tutvustamist ei vaja. Pillel on seljataga nii edukas võistlus- kui ka treenerikarjäär.

Kuremäel sündinud Pille istus hobuse selga esimest korda 2aastaselt ning juba viieselt lubati tal ise hobuseid juhtida. Kuigi väikest tüdrukut huvitas rohkem just see ratsutamise osa, siis tuli maal kokku puutuda mitmesuguste põllutöödega, mida tehti ikka hobuste abil.

„Kui koju televiisori saime, siis vaatasin ratsutamist telekast ja ehitasin redelist lautade taha tõkke ja proovisin sellest üle hüpata,“ meenutab ta lapsepõlve. Ratsutamist hakkas Elson harrastama 15aastaselt Tiit Sireli juhendamisel Tondil, hilisemateks treeneriteks said Tõnu Rähn, Mihhail Fadejev, Jüri Villemson. Algusaastail tuli Pillel, nagu kõigil tolle aja sportlastel, tegeleda ka kolmevõistlusega, kuid lõpuks jäi pidama takistussõidu juurde.

„Kõrged takistused pole mind kunagi hirmutanud. Fadejev pani meile ikka tohutuid takistusi ette. 160 cm kõrgune okser, 220 cm lai. Ma ei ulatanud kätega kinnigi võtma,“ kirjeldab juubilar toonast spordielu ühes varasemas Oma Hobu numbris.

Samaaegselt sporditegemisega on Pille ka väga kaua treeneritööd teinud, põhiliselt Tondil ja Veskimetsas, kuid õpilaste suure lemmikuna on ta nö külalistreenerina oodatud ka mujal tallides, on näiteks sage külaline Hiiumaal.

1982–90 kuulus Elson Eesti takistussõidukoondisse. Tema saavutuste hulgas on märkimisväärsed MK etappide individuaalsed ja võistkondlikud võidud, Rahvuste Karika võit ning arvukad Eesti Meistrivõistluste kuldmedalid.

Pille, soovime Sulle rohkelt õnne ning meelekindlust kõigis Sinu tegemistes!