Palju vastuolusid tekitanud kestvusratsutamise võistlus Tryonis katkestati

Eile USAs Põhja-Carolina osariigis käima läinud Maailma Ratsaspordi Mängud on alanud igati nukralt. Alustades sellest, et kompleks on endiselt ehitusjärgus ja vihaseid osalejaid, pealtvaatajaid ja teisi asjaosalisi on sadades, et mitte öelda tuhandetes, lõpetades väga raskete ilmastikutingimustega, mis halvenevad lähipäevil veelgi. Ehkki lääneratsutajad said oma ava-ala edukalt peetud, ei saa sama öelda kestvusratsutajate kohta, kelle võistlus lõpu eel katkestati.

Kohe kestvusratsutamise võistluse alguses, mõni minut pärast startimist, tekkis ratsanikel rajal segadus. Stewardid juhatasid osad ratsanikud valele rajale ning ametnikel ei jäänud üle muud, kui võtta vastu otsus võistlus seisma panna ja uuesti startida alates teisest ringist. Kõik võistluspaarid oodati rajalt tagasi, tuli läbida vetkontroll ja kui viimane võistleja oli jõudnud, anti kõigile puhkamiseks 45 minutit. Võistlus sai uue stardi ning distantsiks jäi 160 km asemel 120 km.

Samal ajal alustasid UAE esinduse liikmed petitsiooni, et käimasolev võistlus täielikult tühistada ning see korraldada USA asemel Dubais, kus korraldajad on nõus kõik osalejate kulud katma.

Ühel hetkel said kõik kohalolijad kaela meeletu vihamsaju. Liivased metsateed uhtusid ohtlikult auklikuks ja võistlusplatsil olid inimesed pahkluudeni vees. Õnneks vihm väga kaua ei kestnud ja peagi paistis taas päike. See tõi kaasa aga uued mured. Õhk oli äärmiselt niiske ja palav ning tänu sellele hakkasid hobuste taastumisajad venima väga pikaks.

See oligi põhjus, miks lõpuks ametnikud otsustasid võistluse katkestada. Leiti, et tuleb vastu võtta see keeruline otsus, kuna tingimused pole enam hobustele ja ratsanikele ohutud. Kahjuks olid liidrid selleks ajaks juba viimasele ringile suundunud ja hiline tegutsemine ametnike poolt tõi kaasa inimeste massilise pahameele. Rahvahulkade taltsutamiseks tuli appi kutsuda ka kohalik politsei.

FEI on algatanud uurimise, et välja selgitada, miks juhatati mõned ratsanikud valele teele. Selleks hakatakse intervjueerima ametnikke, vabatahtlikke, organiseerimiskomiteed ja kõiki teisi asjaosalisi, et saada täit pilti sellest, mis tegelikult juhtus.

Halva ilma tõttu on kogu võistluse edasised päevadki ohus, sest orkaan Florence peaks Carolina osariikidesse jõudma hiljemalt reedeks. Hetkel kestvad tuuled ja valangud ei ole orkaaniga otseselt seotud, seega võib vaid aimata, kui halvaks ilm võib veel pöörduda. Lääneratsutajad, kes võistlevad maneežis, olid kõigest sellest vähem mõjutatud ning said oma avapäevaga ilusti ühele poole. Koolisõit, kus startis esimene osa GP võistlejaid, möödus samuti enamvähem plaanipäraselt. Püsige lainel (sõna otseses mõttes..).