Palladium Cup saab nädalavahetusel Veskimetsas üheksanda avalöögi

Eesti suurim suvine ratsaürituste sari Palladium Cup alustab käeoleval nädalavahetusel juba üheksandat korda. Veskimetsas Ratsakeskuses peetavale avaetapile oodatakse kokku 98 hobust ja 69 ratsanikku.

Eesti Ratsaspordi Liidu peasekretäri Siim Nõmmoja sõnul on heameel tõdeda, et vaatamata majanduslikult keerulisele ajale on ratsaspordil piisavalt tublisid sponsoreid, et traditsiooniliste ratsaüritustega jätkata. „Palladium Cupi näol on tegemist Eesti vaieldamatult tuntuima ratsaürituste sarjaga, mis järgmisel aastal juba oma kümnendat juubelit tähistab. Loodan, et publik leiab meid tänavu taas üles ja tuleb nautima kaunist ratsasporti suviselt looduskaunistes paikades,“ ütles Nõmmoja.

Veskimetsa Ratsakeskuses peetaval avaetapil antakse kokku 121 starti. Osalevate sportlase seas on nii lapsed, noored ja juuniorid kui ka seeniorsportlased.

Pikaajalise traditsiooniga suurimat rahvuslikku takistussõidusarja esitleb sel aastal Luxor Sisustus. Kavas on kolm etappi ning finaal. Sari saab avalöögi 22. mail Veskimetsas, jätkub 12. juunil Säreveres, 4. augustil Kärdlas ja lõpeb finaaliga 14. augustil Niitväljal. Sündmusest osavõtt on pealtvaatajatele tasuta.

Palladium Cupi sõitudes peetakse arvestust neljas võistlusklassis. Noorte ratsanike klassis võisteldakse kõrgusel kuni 125 cm, juunioride klassis 115 cm, noorhobuste klassis 115 cm ja kuni 16-aastaste ratsanike klassis 100 cm. Finaalis on kõik kõrgused 5 sentimeetrit kõrgemad. Noored ehk 19-21-aastased sportlased võistlevad kahevoorulistes parkuurides, ülejäänud klassid kahefaasilises parkuuris.

Mailis Timmi