Palladium Cupi avaetapil korjasid esikohad Sehver, Isok, Sinikas ja Prohhorov

Ilusal päikesepaistelisel laupäeval, 22. Mail viidi Veskimetsas läbi tänavuse Palladium Cupi esimene etapp, mille raames peeti neli parkuuri ning startis ligi 130 võistluspaari.

Päeva avasid noored ratsanikud kõrgusel 125 cm. Kahevooruline parkuur ostus küllaltki raskeks ning teise vooru pääsesid kümnest osalejast neli. Ainsana suutis mõlemad voorud vigadeta läbida sel hooajal väga hästi esinenud Kätlin Sehver hobusel Lord Leu (Ruila Tall). Nelja karistuspunkti kaugusele jäi maha Karin Karma Callistol (Saaremaa) ning 7 kp-ga lõpetasid Kullo Kender ja Happy Girl (Tartumaa).

Osavõturohkeim oli mõistagi 100 cm kõrgune lastelesünniaastaga 1994 ja hiljem mõeldud parkuur, mille b arvestus oli avatud kõigile. Laste arvestuses osutus edukaimaks Meriel Isok varem Reini Pilli all kuulsust kogunud Casanoval (Tondi). Avatud arvestuses oli kaheosalise parkuuri kiireim Theresa Dee Torjus Lakayl samuti Tondi ratsaklubist.

115 cm kõrgusel juunioridele mõeldud klassis võidutses Kristjan Sinikas Ramsteinil (Ruttar). Avatud klassis ei jätnud Pille Elson ja Concord (Tallinn) konkurentidele võimalust, edestades ümberhüpetel Catlin Vatselit ja comebacki teinud Listrat (GKG)poole sekundi jagu.

Noorhobustele toimunud 115/120 cm kõrguse parkuuri ja ümberhüpped läbisid puhtalt kaks võistluspaari – Ebbe-Liisa Sõnajalg ja Zelibo (Saaremaa) ning Konstantin Prohhorov ja Krona (Domingo). Viimased olid siiski kiiremad ja võtsid võidu. Avatud klassis kõrgusel 120 cm olid stabiilselt parimad taas Pille Elson ja Concord.

Võistluse tulemused leiate Tallinna RSK koduleheküljelt.

Palladium Cupi järgmine etapp leiab aset 12. Juunil Säreveres. Korraldajad tänavad kõiki võistlejaid, kaasaaitajaid ning loomulikult sarja peatoetajat Luxor Mööblisalongi.