Palladium Cupi tänavune üldvõit läks Heiki Vatselile

Laupäeval Ruila Ratsakeskuskuses peetud Palladium Cupi finaalsõidu ning üldarvestuse võitjaks kuulutati Heiki Vatsel. Teise koha saavutas sarja üldarvestuses Ebbe-Liisa Sõnajalg ning kolmandaks tuli Margit Mägi.

Finaalsõidu teine koht kuulus Andrus Kallastele hobusel Opaal ning kolmanda koha saavutasid Ebbe-Liisa sõnajalg ja Pärn.

Enne finaali sarja üldarvestuses viiendal kohal olnud Heiki Vatseli sõnul olid finaalis kõik sõitjad suhteliselt võrdsed. „Kõik finaalis osalenud kaheksa hobust olid võimelised seda kõrgust hüppama ja võitma. Kuigi olime enne finaali viiendad, uskusin meie võiduvõimalusse, sest punktivahed olid väikesed ja otsustavaks saigi just viimane sõit,“ ütles Vatsel.

Palladium Cupi noorte ratsanike klassi finaalsõidu võitis Marin Varblane hobusel Toronto S. Teise koha saavutasid Grete Pariis ja Camelot Van De Dorpshoeve ning kolmandaks tulid Anni Kaljund ja Fist. Sarja üldarvestuses tuli aga võitjaks Kullo Kender. Tema järel teisele kohale platseerus Marin Varblane ning kolmanda koha saavutas Anni Kaljund.

Kuni 16-aastaste ratsanike klassis oli finaalsõidu edukaim Mariah Orover hobusel Toona. Teiseks tulid Hanna-Liis Remmelg ja Carpe Diem ning kolmanda koha saavutasid Sandra Hints ja Visky. Üldarvestuses saavutas võidu samuti Mariah Orover. Teiseks sõitis end Doris Akker ning kolmandaks tuli Hanna-Liis Remmeg.

Avatud klassi 130-sentimeetrise parkuuri võitis Andres Treve hobusel Cashgirl. Teise koha saavutasid Andrus Kallaste ja Opaal ning kolmandaks sõitsid end Kätlin Sehver ja Saminka. Avatud klassi 115-sentimeetrise kahefaasilise parkuuri võitjaks kuulutati Andres Udeküll hobusel Express. Teise koha saavutasid Catlin Vatsel ja Listra ning kolmandaks tulid Margit Mägi ja Cameja.

Avatud klassi madalaima parkuuri kuni 105-sentimeetriste tõketega võitis Mariah Orover hobusel Toona. Teise koha saavutas Hanna Brigitta Heinlaid ratsul Hana ning kolmandaks sõitsid end Konstantin Prohhorov ja Krona.

Kokku anti Palladium Cupi finaalpäeval Ruila Ratsakeskuses 179 võistlusstarti. Üles astusid 74 ratsanikku Eestist ja Lätist 118 hobusel.

KÕigi tulemustega saab tutvuda Palladium Cupi ametlikul kodulehel www.palladium.ee

Mailis Timmi