Pallase Tallides toimus Ponipäev

Keskmise Ringi parimad. Foto: Celin Lannusalu

6.juulil vallutasid ponid ja nende tublid ratsanikud Pallase Tallid, kus viidi läbi Ponipäev. Pallase Ponipäeval toimus Fair Play Ponikarika V etapp, mis oli ühtlasi ka viimane etapp enne finaali. Finaal toimub juba sel nädalavahetusel Perilas. Lisaks Ponikarika sõitudele toimus vahva showparkuur “Mu hobuke on ullike”.

Võistluspäeva alustati Fair Play Ponikarika Väikese Ringi ja Mini Cup parkuuriga kõrgustel 65/75 cm. Võistlustules oli 33 paari, kusjuures vigadeta sõite oli kuusteist. Parima tulemuse said kirja Grete Laasnurm (Tondi RSK) ja Olympia. Teise koha teenisid Tess Maimu Dunning (Tondi RSK) ja Mandel. Kolmandad olid Enel Lauter (Pärnumaa RSK) ja Laukinuke. Mini Cup arvestuses hoiab viie etapi järel esikohta Tess Maimu Dunning 51 punktiga. Väikese Ringi liider on Grete Laasnurm 54 punktiga.

75 cm kahefaasilises parkuuris tegid teistele silmad ette Ralf Ellermann (Tondi RSK) ja Toonik. Teisele kohale sõitsid end Catreen Rebeca Johanson (Suuresti RSK) ja Off Limit. Kolmanda positsiooni hõivasid Kärolin Roosioks  (Suuresti RSK) ja Velvet.

Showparkuuris “Mu hobuke on ullike” osales üksteist paari. Parkuuris tuli läbida 8 takistust poniga ning seejärel 6 kepphobusega. Kepphobusega võistlemise ajal hoidis poni vabatahtlik. Rada hüpati puhtusele ja kiirusele. Võidu viisid koju Karmen Kriis (Niitvälja RSK) ja Mc Laren. Teise koha teenisid Annika Absalon (Pärnumaa RSK) ja Viktooria, kolmandad olid Kertu Närep (Niitvälja RSK) ja Luka.

Showparkuuri võitjad – Karmen Kriis ja Mc Laren. Foto: Celin Lannusalu
Vabatahtlikud. Foto: Celin Lannusalu

Fair Play Ponikarika Keskmise Ringi sportlased võtsid mõõtu 90/95 cm parkuuris. Sõidus osales kolmkümmend paari, vigadeta lõpetas neist kaksteist. Kiire ajaga teenisid esikoha Mirtel Etverk (RSK Simon) ja Gogo Demon. Teisele kohale platseerusid Carol Sanderkoff (Suuresti RSK) ja Tim. Napilt kolmandaks jäid Emeli Pikner (Saaremaa RSK) ja Mon Ter. Peale V etappi hoiab karikasarja arvestuses esikohta Liisbet Talisoo 52 punktiga, teisel kohal on Liis Tishler 42 punktiga. Kolmandal kohal Catreen Rebeca Johanson 39 punktiga.

Ponipäev lõpetati Ponikarika Suure Ringi parkuuriga kõrgustel 100/105 cm. Võistlustules olnud paaridest lõpetas kolm vigadeta sooritusega. Esikoha viisid koju Lene Varula (Viljandimaa RSK) ja Monsson. Teise koha teenisid Katariina Tomann (Tondi RSK) ja Romanesca. Kolmanda koha said Emeli Pikner (Saaremaa RSK) ja Tebhiita. Peale V etappi on Suure Ringi arvestuses liidripositsioonil Lene Varula.

Tulemused: https://online.equipe.com/en/competitions/32087