Pallasel toimusid Eesti tõugu hobuste meistrivõistlused takistussõidus

Lasteklassi meistrid – Heidi Murel ja Toonik. Foto: Kadi Kurg

Möödunud nädalavahetusel toimusid Pallase Tallides takistussõiduvõistlused, mille raames peeti ka Eesti tõugu hobuste meistrivõistlused takistussõidus. Võistluspäeva jooksul toimus neli parkuuri, kokku tehti seitsekümmend kuus starti. Mõõtu võeti kõrgustel 70-90 cm.

Võistluspäeva alustati avatud arvestuse 70 cm parkuuriga, kus osales kaheksateist paari. Võidu noppisid Annika Absalon (Pärnumaa RSK) ja Laukinuke, teise tulemuse sõitsid välja Adeele Maria Rosenberg (Suuresti RSK) ja Anser, kolmandad olid Carmen Triisa (Viljandimaa RSK) ja Golden Dancer.

80 cm parkuuri raames salgusid parimad ka Eesti tõugu hobuste MV kuni 14a ratsanike arvestuses. Sõidus osales viisteist paari, eksimusteta sooritusi oli vaid kaks – kiirema ajaga viisid võidu ja ühtlasi ka meistritiitli koju Heidi Murel (Tondi RSK) ja Toonik. Teise tulemuse said kirja Annabel Aruksaar (Märjamaa SK) ja Trikk, kolmandad olid Grete Triisa (Viljandimaa RSK) ja Rokit.

70/80 cm handicap rajal võtsid mõõtu 4–5a eesti tõugu hobused. EHKAS „Noore hobuse talendijaht“ sõidus osales vaid kaks paari. Ainasana lõpetasid raja vigadeta Clara Clemencet (Pärnumaa RSK) ja väikeponi Aaton.

Kahekümne kahe osalejaga 85 cm avatud arvestuse sõidus olid parimad Luise Lotta Sarv (Tondi RSK) ja Raff.

Võistluspäev lõpetati 90 cm parkuuriga, kus selgitati ka Eesti tõugu hobuste meistrid. Üheteistkümne osalejaga sõidus pääses ümberhüpetele üheksa paari, ümberhüpetel oli nulliringe neli. Kiireima ajaga noppisid meistritiitli Kati Raidma (Vändra RSK) ja Viktoria, teise tulemuse sõitsid välja Annabel Aruksaar (Märjamaa SK) ja Trikk, kolmanda koha väärilise esituse tegid Jacqueline Putnik (Saare RK) ja Tabita.

Tulemused: https://online.equipe.com/en/competitions/38249