Pariisi Longines Masters Grand Prix võit Gregory Watheletile hobusega Eldorado

Longines Masters’i Pariisi etapp sai täna põneva lõpplahenduse, kui belglane Gregory Wathelet võitis hobusega Eldorado van het Vijverhof 350 000€’se auhinnafondiga Longines Grand Prix, Daniel Deusser oli lähedal teisele järjestikusele etapivõidule.

Uliano Vezzani oli nädalavahetuse tähtsaimaks sõiduks üles pannud 13 tõkkest koosneva põhiparkuuri, kus takistuste kõrgus oli 160 cm. Võistlustulle asus 45 võistlejat, kes kõik asusid jahtima esikoha eest välja pandud 115 500€’t. Rada osutus ootuspäraselt väga tehniliseks, enim probleeme tekitas 11. tõkkeks olnud suur plankudest lattaed ning viimane, mööda areeni äärt kulgenud sirge. Sellest hoolimata ei jäänud puhtad sõidud tulemata. Ümberhüppajaid kogunes kokku 8, nende seas kolm belglast, Los Angelese etapi võitja Daniel Deusser ja kodupubliku rõõmuks Simon Delestre.

Ümberhüppeid alustas Austriat esindav Max Kühner, kes tegi küll väga lennuka sõidu, kuid võttis suure hooga minnes kaasa viimase lattaia. Talle järgnenud belglane Niels Bruynseels lõpetas samuti 4, kaasmaalane Nicola Philippaerts 8 karistuspunktiga.

Esimese nulliringi suutis ümberhüptel teha legend John Whitaker Ornellaiaga, kuid oli selge, et kiiremad ajad on suure tõenäosusega tulemas. Nii ka juhtus, kui belglane Gregory Wathelet ja Eldorado van het Vijverhof olid Whitakerist pea 6 sekundit kiiremad ning tegid lisaks sellele puhta sõidu. Watheleti asus püüdma Bertram Allen vaid 9 aastase Hector van d’Abdijhoeve’ga, kes kaotas siin etteruttavalt öeldes kindlasti natuke aega oma hobuse lennuka tagaotsa tõttu, kuid lõpetas sellest hoolimata vaid 20 sajandikku aeglasemalt.

Peale noort iirlast asusid starti Daniel Deusser ja Equita van’t Zorgvliet. Deusserile oli see start ülioluline Longines Grand Slami silmas pidades, sest just see sakslane oli võitnud Los Angelese etapi. Paraku unistus ei täitunud ja Saksa paar oli Allenist aeglasemad, kuid samuti puhtad. Viimasena läks kodupubliku suurel toetusel starti Simon Delestre Chesalliga, kuid tõrkumine väiksest pöördest tuldud okseril ei lubanud enamat 7. kohast. Lõplik paremusjärjestus oli selgunud: esimene Wathelet, teine Allen ja kolmas Deusser.

Gregory Watheletil on nüüd Deusseri asemel võimalus minna püüdma Grand Slam boonust, mis on ei vähem ega rohkem kui 1 000 000€ ning selle saamiseks peab ta võitma nii Hong Kongi kui ka järgmise hooaja Los Angeles’e etapi. 2 250 000€ Super Grand Slam on võimalik võita sõitjal, kes võidab järjestikku kõik kolm etappi ühe hooaja jooksul (Los Angeles – Pariis – Hong Kong).

Laupäeva õhtul toimus ka CSI5* võistluse kavva kuuluv Gold Cup, kus 150 cm kõrguste takistustega kahevoorulise parkuuri võitis šveitslane Steve Guerdat hobusega Albfuehren’s Happiness. Lisaks toimus hilisõhtul ka Pro-Am heategevuslik kostüümisõit, millest võtsid osa mitmed maailma tippratsutajad. Nii Gold Cup kui lõbusat Pro-Am sõitu on võimalik järgi vaadata Longines Masters’i YouTube’i kanalilt.

Järgmine Longines Masters etapp leiab aset uuel aastal veebruaris Hong Kongis.

Pariisi etapi tulemused: http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2016/1270/html/en/longinestiming/index.html