Pariisi Longines Speed Challenge’i kiireim Julien Epillard

Pariisis on sel nädalalõpul toimumas üks Longines Masters sarja kuuluvatest kõrgetasemelistest takistussõiduvõistlustest, kus eilse päeva tähtsaima sõidus, Longines Speed Challenge’is, võtsid prantslased kodupubliku rõõmuks kaksikvõidu: esimeseks tuli Julien Epillard hobusel Cristallo A LM ja teiseks Kevin Staut hobusel Ayade de Septon et HDC.

 

Longines Speed Challenge on 150 cm takistustega Tabel C põhimõttel sõit, kus ühe hooaja (Pariis–Hong Kong–New York) vältel on rada täpselt sama. 100 000€ auhinnafondiga kiirusparkuur oli kokku meelitanud 27 CSI5* ja CSI2* tasemel sportlast. Võistlusklass kujunes väga pingeliseks: pealtvaatajad elasid valjult kaasa absoluutselt igaühele. Suurimateks komistuskivideks osutusid lühikesest tagasipöördest lattaed ja mõlemad kahesed süsteemid. Taktikad olid samuti erinevad: osad sõitsid pigem rahulikult ja kindlalt, et valmistuda pühapäevaseks GP’ks, teised aga lükkasid gaasi põhja ja läksid täie raha peale välja. Kui 10 sportlast oli sõitnud, asus liidripositsioonil Leopold van Asten (VDL Groep Miss Untouchable) ning keegi ei suutnud tema kohta kõigutada, kuniks starti tuli, numbri all 23, Kevin Staut (Ayade de Septon et HDC). Staut sai hakkama veatu ja sealjuures üle kahe sekundi kiirema sõiduga (61.65 sekundit). Staut ja rahvas juubeldasid ja näis, et enam kiiremini rada läbida polegi võimalik. Kaks sõitjat hiljem tuli võistlusplatsile aga Julien Epillard (Cristallo A LM) ja näitas, et saab küll rutem ning seejuures sai lubada ta endale ühe mahaajamise. Aeg 60.99 sekundit (58.99) oli kaasmaalasest kiirem, mis andis talle ühtlasi ka võistlusklassi võidu. Kolmandaks hüppas ennast viimasena startinud Lorenzo de Luca hobusel Limestone Grey ajaga 63.53 sekundit.

 

Lisaks Longines Speed Challenge’ile on toimunud ka teisi CSI5* taseme sõite. Neljapäevase avasõidu kõrgusel 145 cm võitis Gregory Cottard hobusel Regate d’Aure, reedel kiirusparkuurile eelnenud 150 cm sõidu parim oli Emanuele Gaudiano Chalou.

 

Täna õhtul leiab aset uus Riders Masters Cup, kus kahevoorulises sõidus lähevad omavahel paaridesse jagatuna vastamisi Ameerika ja Euroopa sportlased.

 

Pariisi võistlused tulemused leiate: http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2017/1429/html/en/longinestiming/index.html