Pariisi Rännakul selgusid tänavused parimad kestvusratsutamise noorhobused

Möödunud nädalavahetusel peeti Pariisi küla ümbruses Pariisi Rännaku nimelist kestvusratsutamise võistlust, mille raames selgitati ühtlasi Eesti parimad kestvusratsutamise noorhobused.

Parim neljaaastane hobune selgus 34km pikkusel distantsil ja selleks osutus Eesti ratsaponi Mercy (Mikastro/Flora`s Hof Peter Pan) Berit Truutsiga sadulas. Viieaastaste hobuste parima selgitamise distantsiks oli 51km, kus oli parim Eesti sporthobusest ruun Assman (Ariman OX/Balovnik OX), kelle ratsanikuks Brenda Prans. Kuueaastased sõitsid pikimat, 84km, distantsi. Võitjaks krooniti Eesti ratsaponi mära Salsa (Sausis OX/Daifa OX) Elisabeth Kaldveega sadulas.

Samadel distantsidel võisteldi ka avatud klassides. Kui 34km distantsil sõideti kvalifikatsiooni, siis 51km esikomiku moodustasid Brenda Prants (EER) ja Assman, Jennifer-Chelsea Laanet (KRT) ja Win O´Faya ning Kalev Käsperson (Viru Ratsu) ja Fix. Sel distantsil osales muide tervelt 19 võistluspaari. Pikima distantsi parimad olid Elisabeth Kaldvee (Tartu Ratsakool) ja Salsa, Gerli Sein (Liivimaa) ja Sofa ning Anniki Kreek (El Awrah ET) ja Samurai.

Kõik Pariisi Rännaku tulemused on leitavad aadressilt https://ratsanet.ee/events/406?locale=et&year=2015