Parimad noorhobused kestvusratsutamises on Fix ja Sofa

6ndal septembril toimus Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses Noorhobuste Tšempionaat kestvusratsutamises ning I Kõrvemaa Ratsamaraton. Tšempionaadil võisteldi 51 ja 37 km pikkustel radadel, kusjuures 6a hobuste 88 km pikkune sõit jäi osalejate puudumise tõttu ära.

Noorhobuste Tšempionaati kestvusratsutamises peeti esimest korda. Enim oli 5 aastaseid noorhobuseid, kes startisid 51 km pikkusele distantsile. Kuna kestvusratsutamises on kvalifitseerumise protsessid küllaltki ranged, siis ühtegi kuue aastast hobust sel aastal stardis ei olnud. Nende distantsi pikkus olnuks 88 km. 4 aastased hobused läbisid 37 km.

Parimad noorhobused kestvusratsutamises olid:

· 4a hobuste tiitli pälvis Fix (aretaja ja omanik Olev Käsperson, ratsanik Kalev Käsperson)

· 5a noorhobuse tiitli sai hobune Sofa (aretaja ja omanik Margit Rändur, ratsanik Berit Truuts).

Ratsamaratonil starditi distantsidele 14 ja 28 km, Kuigi osalejaid oli oodatust veidikene vähem, kujunes maraton meeleolukaks ettevõtmiseks ning andis mitmetele võistluspaaridelevõimaluse teha tutvust kestvusratsutamisega. Kindlasti saab sellest traditsioon.

Kavas olid ka avatud klassid – 51 ja 88 km. 51 km distantsil olid kiireimad Kairit Kalbre ja Nola (keskmine kiirus 20,2 km/h), 88 km distantsi võitsid Maria Runno ja Thor Emira (keskmine kiirus 12,03 km/h). Võistlus oli väga tasavägine ning pinget jagus viimaste meetriteni.

Kohapeal oli huvilistel võimalik soetada ratsavarustust OÜ-lt Ratsane, olid kauplejad ja Aegviidu metsamesinik Ülo, sai tutvuda Vello Lillemetsa savist käsitööga ning lapsi sõidutas mära Keldiga, keda jalutas Tiina Piirmets. Võistlejaid soosis soe suvine ilm ja kaunis Kõrvemaa loodus. Suur aitäh kõigile osalejatele, abilistele, vabatahtlikele, sponsoritele ja igaühele, kes selle ürituse toimumisele kaasa aitas! Eriline tänu Ines Beilmannile, kes oli õigel ajal õigete oskustega õiges kohas ja ohverdas teise ratsaniku aitamise nimel oma võimalused tšempionitiitlile.