Parimate selgumise lugu 3. Kolmevõistlus ja kestvusratsutamine 2011

Oma kahes eelnevas mulluste edetabelite loos oleme analüüsinud takistus- ja koolisõitu, samuti rakendisporti. Tänase looga tõmbame triloogiale joone alla, heites pilgu kolmevõistluse ning kestvusratsutamise edetabelitele.

Marit Poltimäe tipus teist aastat järjest

Kolmevõistluse tabelid said alguse aprillikuus, kuna meie kliimas kolmevõistluse harrastamine talvekuudel on võimatu ning lõunariikides meie sportlased ei võistelnud. Aprilliski oli kavas vaid Kurtna sisekolmevõistlus, mille võitjana asus Siret Saks (Liivimaa) loogiliselt juhtima ka edetabelit. Maikuust võttis liidrikoha üle Marit Poltimäe (Kurtna) ning hoidis seda aasta lõpuni. Aprillis liidriks tõusnud mitmekordne Eesti meister Saks võistles teistest vähem ja lõpetas aasta neljandana. Teiseks tõusis tugeva lõpuspurdiga ehk sügisel Poolas kogutud punktidega Joosep Tikk (Kassari), kes veel septembrikuus oli alles seitsmes. Kolmanda koha hõivas hooaja lõpuks Eliise Kõva (Järvamaa), kes juulist septembrini hoidis teist kohta.

Marit Poltimäe. Foto: Katarzina Boryna

Noorte edetabelis oli asi „igavam“. Poltimäe tuli ja võitis siingi, asudes juhtima avavõistlusest saati, lubamata endast kellelgi mööduda. Teisele ja kolmandale kohale käis siiski heitlus ning seda Madli Mureli (Mondes) ja Eliise Kõva vahel. Kuude lõikes oma positsioone pidevalt vahetades kujunes piigade jõudude vahekord Madli kasuks, kes lõpetas hooaja teisena, Eliise aga kolmandana.

Marit Poltimäe. Foto: Elari Aaboja / Hobunet

Kõva on tõepoolest kõva

Seda, et Eliise Kõva on üks kõva sportlane, võib autor väita kindlalt. Olles juba maininud, et Järvamaa neiu saavutas teise koha avatud edetabelis ja kolmanda koha noorte tabelis, mis igati kõvad ja kiiduväärt saavutused, siis arvestades tema juunioriiga, jääb krooniks oma vanuseklassi võit. Liidriks tõusis Eliise juulikuus, mille järgselt kujunenud esikolmik püsis aasta lõpuni. Teise tulemuse kogus juuniorite arvestuses Anna-Liisa Raudsepp (Järvamaa), kolmanda Reelika Oissar (Niitvälja).

Eliise Kõva ja Leonardo. Foto: Taive Abner

Ponide kolmevõistluses läks kaksikvõit Reinauside peresse ja Märjamaa klubisse. Õde Pille-Riin Reinaus edestas oma nooremat venda Priitu 13.4 punktiga. Kolmandaks oli poniklassis Kai Lassi Järvamaalt.

Pille-Riin Reinaus ja Onslow. Foto: Ago Ruus

Marian Kikase liidripositsioon kestvusratsutamises jäi puutumatuks

Marian Kikas (Liivimaa), kes maikuus Kurgjärvel peetud Eesti Meistrivõistlustel võitis tiitli hobusega Oopus, oli liider juba aprillikuus ning suutis positsiooni hoida hooaja lõpuni, vaatamata Oopuse hilisemale vigastusele. Mäletatavasti oli Kurgjärve võistlus mullu Oopusele viimane. Maikuus hõivas teise positsiooni Anne Rohtla (Ruila Tall), kes samuti suutis seda hoida aasta lõpuni, andes selle vaid augustikuus abikaasa Heigo valdusesse. Hooaja kolmandana lõpetanud Egle Kalev (Ratsarügement) pendeldas kolmanda ja neljanda koha vahet ning kinnistas oma lõpp-positsiooni oktoobrikuus.

Marian Kikas ja Oopus. Foto: Külli Tedre

Noorte edetabelis oli hooaja jooksul kolm liidrit. Aasta esimeste võistlustega tõusis liidriks Siim Laur, kellelt aprillis haaras positsiooni Kairit Kalbre. Viimane andis selle omakorda käest Marilyn Uusnale, kes valitses edetabelit augustist hooaja lõpuni. Esikolmik ongi siinkohal nimetatud: Uusna, Kalbre, Laur. Kõik esindasid mullu Ratsaspordiklubi Parkuur, tänavusest klubi EER.

Marilyn Uusna ja Nero. Foto: Michaela Litovova

Juuniorite tabeli võitnud Kairit Kalbre juhtis seda kogu aktiivse hooaja ehk alates aprillist. Teise tulemuse teinud Siim Laur oli liidriks aasta alguses. Kolmanda koha hõivas juunioritest poniklassi võitja Berit Truuts (Liivimaa). Ponide teiselt kohalt leiame Keiu Orase (Ratsarügement), kolmandalt Brenda Prantsi (mullu Parkuur).

Kairit Kalbre ja Ecuador Baff. Foto: Külli Tedre

Berit Truuts ja Amanda. Foto: Külli Tedre

Takistus- ja koolisõidus on hooaeg juba alanud, teistel aladel seisab see veel ees. Soovin siinkohal kõikidele sportlastele südikust treeningutes ning edu võistlustel. Kes soovib oma nime leida tuleva aasta edetabelite analüüsidest, peab selle nimel pingutama kogu hooaja vältel. Jõudu!