Pärna Karika võitis Gea Kiudorf

Põhisõidu võitja Gea Kiudorf hobusega Lanetta. Foto: Gerly Kangur

Laupäeval, 7. juulil viidi Pärna Talus läbi Tartumaa Meistrite Karikasarja V etapp ning Pärna Karikas. Parimad selgitati viies erinevas parkuuris kõrgustel 60-125 cm, kus tehti ühtekokku 144 starti. Põhisõidu parimad olid Gea Kiudorf ja Lanetta.

Põhisõiduks oli ümberhüpetega parkuur kõrgusel 125 cm. Osalemas oli 12 paari, kelle seast Gea Kiudorf (Pärna RSK) ja Lanetta ning Stella-Ingrid Liinamäe (Tartumaa RSK) ja Calimero Von Cimely läbisid põhiparkuuri vigadeta. Sõidu võitsid ka ümberhüpped puhtalt läbinud Gea Kiudorf (Pärna RSK) ja Lanetta, teisele kohale sõitsid end ühe eksimusega ümberhüpetel Stella-Ingrid Liinamäe (Tartumaa RSK) ja Calimero Von Cimely. Kolmanda koha said Jaak Kalda (Tartumaa RSK) ja Pahhe.

Puhtus-kiirus parkuuris kõrgusel 110 cm osalenud kahekümnest paarist läbis raja vigadeta kolm. Võitsid Kelli Saar (Pärna RSK) ja Turbo, olles teise koha omanikest pea 9 sekundit kiiremad. Teise koha said Alexandra Somelar (Liivimaa RK) ja Kismet, kolmandad olid Gea Kiudorf (Pärna RSK) ja Lamborghini.

100 cm puhtus-kiirus parkuuri võitsid samuti Kelli Saar (Pärna RSK) ja Turbo.

100 ja 110 võitjad Kelli Saar ja Turbo. Foto: Gerly Kangur

Nelikümmend paari oli mõõtu võtmas 90 cm parkuuris. Raja läbis vigadeta 17 paari. Kiireima ajaga võitis Alexandra Somelar (Liivimaa RK) hobusega Iibis Korall.

 

Alexandra Somelar hobusega Iibis Korall. Foto: Gerly Kangur

Võistluspäeva kõige rohkemate osalejatega parkuur toimus kõrgusel 60-80 cm. Osales 45 paari, kusjuures kakskümmend kuus läbis raja vigadeta. Võitis Helena Lill (RSK Simon) hobusega Concordia.

Helena Lill. Foto: Gerly Kangur

Kõik tulemused leiad siit.