Pärna suvise võistluse põhisõidu võidu noppis Ervi Kaasiku

Ervi Kaasiku ja Cendoria S. © Photo: Mari Ann Selge / selge.smugmug.com

5. juunil olid takistussõitjad võistlustules Tartumaal. Ilusa suvise ilma saatel toimus Pärna Suve nime kandev võistlus, mille raames viidi läbi ka Tartumaa Meistrid Karikasarja II etapp. Põhisõidu kõrgusel 120 cm võitsid Ervi Kaasiku ja Cendoria S.

Võistluse jooksul selgusid parimad viies parkuuris, päeva alustati 70 cm sõiduga. Parkuuri raames koguti ka TM tutvumisklassi punkte. Kuuekümne nelja osalejaga sõidus hüpati puhtusele-kiirusele, vigadeta sõite oli 32. Parima tulemuse sõitsid välja Maris Barkala (Tartu Kalevi RK) ja Vella. Tutvumisklassi TM arvestuses hoiab hetkel liidripositsiooni 35 punktiga Eliise Kaseväli.

90 cm parkuuri raames koguti ka TM harrastajate arvestuse punkte. Parkuuris noppis kaksikvõidu Elina Ilusk (Järvamaa RSK) hobustega Bignam ja Ellux. Kolmanda tulemuse sõitsid Sandra Paalman ja Casadora. Harrastajate TM arvestuses jagavad esikohta Liidia Unt ja Anna Talas 20 punktiga.

Puhtusele-kiirusele hüpati ka 100 cm rajal, mille raames koguti ka avatud arvestuse TM punkte. Sõidu esimese ja kolmanda koha väärilise etteaste tegi ratsu Charlene – ratsanikega Gertu Marion Lepp (Tartumaa RSK) ja Grete-Liis Lepp (Liivimaa RK). Teise tulemuse said kirja Kelli Saar (Pärna RSK) ja Turbo, Kelli hoiab ka hetkel liidripositisiooni TM arvestuses 30 punktiga.

16 osalejaga 110 cm rajal tegid konkurentidele silmad ette Berit Truuts (Liivimaa RK) ja Adria.

Võistluse põhisõiduks oli 120 cm puhtus-kiirus parkuur, kus võitu oli püüdmas 9 osalejat. Puhaste paberitega lõpetas kaks paari – kiirema ajaga said esimese koha Ervi Kaasiku (Nõo RK) ja Cendoria S, teisele kohale platseerusid Liisi Põldots (Tartumaa RSK) ja Goingon Van De Rikse. Kolmanda tulemuse said kirja Gustavs Mazberzinz ja Flayders 4kp-ga.

Tulemused: https://ratsanet.ee/events/2319?locale=et&year=2021

TM Karikasarja punktid: https://www.ratsaliit.ee/pa_file/punktid-tartumaa-meistrid-2021/