Pärna talus peeti taasiseseisvumispäeval takistussõiduvõistlus

Eile, taasiseseisvumispäeval, peeti Tartumaal Pärna talus takistussõiduvõistlus Pärna Suvi 2014, millel hüpati kõrgustel 100 kuni 125 cm. Päeva kõrgeima sõidu võitsid Kelly Laev ja Free Bay.

Pärna talu võistlus kujunes suhteliselt startiderohkeks, kud põhiparkuuris kõrgusel 125 cm oli neid siiski vaid seitse. Ümberhüpetele pääsesid Stella-Ingrid Liinamäe (Tartumaa) hobusel Calimero von Cimely ning Kelly Laev (Tartumaa) hobusel Free Bay. Paraku eksis Stella-Ingrid ümberhüpetel teega ning nii sai võidu Kelly, kes läbis Free Bay`ga ümberhüppedki vigadeta. Nelja karistuspunktiga oli kolmas Anetta Vanessa Järg (Pärna) hobusega Luxus.

Kõrgusel 115 cm, mis peeti puhtusele ja kiirusele, ei õnnestunud paraku kellelgi rada puhtalt läbida. Nii jagati paremad kohad nelja karistuspunktiga võistluspaaride vahel. Võitsid Annabel Lõuke (KRT) ja Texas des Fortes, teisena lõpetasid Liina Helstein (Tartumaa) ja Zitaco M, kolmandana Rainer Hõim (Tartumaa) ja Odin.

Madalamatel kõrgustel peeti eraldi arvestust nii avatud klassile kui harrastajatele. Tõusva raskusega 110 cm avatud klassi esikolmikusse jõudsid Gea Kiudorf (Pärna) ja Lanetta, Deily Aul (Liivimaa) ja Pardoon ning Erkki Hõim (Märjamaa) ja Cadium. Harrastajate selle tasem sõidu võitis Ele Prans (Pärna) hobsel Heera, kellele järgnesid Maarja Sepp (Kurtna) ja Lasdon ning Liisi Põldots (Liivimaa) ja Adelante.

Kõrgusel 100 cm jäi avatud klassis parimaks Veronika Merikülli (Niitvälja) ja Fryc`i tulemus. Teise koha hõivasid Stella-Ingrid Liinamäe ja Fresh-Finesse, kolmanda Reelika Lipp (Viru Ratsu) ja Fuksa. Harrastajate parima tulemuse tegid Maria Tyrulnikoa (Liivimaa) ja Calleidus, kellele järgnesid teisena Maarja Sepp ja Lasdon ning kolmandana Maarja-Liis Järvekülg-Luoma (Liivimaa) hobusel Olmar.

Pärna talu võistluse tulemused avaldatakse peagi aadressil https://ratsanet.ee/events/123?locale=et