Pärna Talus sai avalöögi Tartumaa Meistrite karikasari

Põhisõidu võitjad Anna-Liisa Raudsepp ja Latvis. © Photo: Mari Ann Selge / selge.smugmug.com

20. juunil toimus Pärna Talus suvine takitussõiduvõistlus, mille raames viidi läbi ka Tartumaa Meistrite karikasarja I etapp. Ilmataat suvise ilmaga siiski ei kostitanud, nii mõnigi võistleja tegi enda stardi vihmasajus. Päeva jooksul toimus neli parkuuri, kus tehti kokku pea 130 starti. Põhisõidus kõrgusel 120 cm olid parimad Anna-Liisa Raudsepp ja Latvis.

Põhiparkuuris kõrgusel 120 cm osales kümme paari. Puhtus-kiirus sõidus oli vigadeta sooritusi kolm – võidukad olid kiire ajaga Anna-Liisa Raudsepp (Järvamaa RSK) ja Latvis, teise tulemuse said kirja Berit Truuts (Liivimaa RK) ja Barbarossa. Kolmanda tulemuse sõitsid välja Gea Kiudorf (Pärna RSK) ja Lamborghini.

Ka 110 cm parkuur toimus puhtusele-kiirusele. Sõidu raames koguti ka Tartumaa Meistrite karikasarja punkte avatud klassi arvestuses. Sõidu võitsid Kelli Saar (Pärna RSK) ja Turbo, teise koha said Ervi Kaasiku (Nõo RK) ja Cendoria S, kolmandaks platseerusid ka põhisõidus kolmandad olnud Gea Kiudorf (Pärna RSK) ja Lamborghini.

Kelli Saar ja Turbo. Autor: Cathy Toomast

Tartumaa Meistrite karikasarja eesmärk on selgitada välja Tartumaa andekamad noorsportlased ja harrastusratsutajad. Luua võimalus ratsaspordi Sinise Märgi ja III järgu nõuete täitmiseks. Õpetada sportlasi ja treenereid koostama ning järgima treening- ja võistlusgraafikut. Karikasarja raames toimub 6 etappi – 3 koolisõidu – ja 3 takistussõiduvõistlust. Meistrid selgitatakse neljas arvestuses. Parimate selgitamisel läheb arvesse 3 etappi –  2 x TS + 1 x KS või 1 x TS + 2 x KS.

Karikasarja kohta saab lähemalt lugeda SIIN. Puntkiarvestusel saab silma peal hoida SIIN.

Kõige suurem oli konkurents 90 cm puhtus-kiirus parkuuris, kus osales viiskümmend neli paari. Selle sõidu raames koguti karikasarja punkte kahes arvestuses – kuni 18a ratsanikud hobustel või ponidel ning harrastajad. Sõidu võitsid Grete-Liis Lepp (Liivimaa RK) ja Charlene. Napilt teiseks jäid Maria-Heleen Tääkre (Järvamaa RSK) ja Parys, paar kaotas liidrile vaid 0,19 sekundit. Kolmanda koha said Elina Ilusk (Järvamaa RSK) ja Bignam.

60-70 cm parkuuri puhtusele-kiirusele võitsid Viivika Virga (Tartu Ratsakool) ja Fairy-Tale. Sõidu raames koguti TM karikasarja tutvumisklassi punkte.