Pärna talus Tartumaal peetakse rakendispordivõistlust

Täna, laupäeval, alustas Tartumaal Pärna talus esimene ratsaliidu kalenderplaani rakendispordivõistlus. Lõplikud tulemused selguvad pühapäeva pärastlõunaks.

Kavas on rakendite kahevõistlus ja kolmevõistlus, kus lisaks koolisõidule ja koonuste täpsussõidule läbitakse ka maratoniks kutsutud rännaku ja maastikusõiduosa. Lisaks kohalikele võistlusekipaažidele on kohal ka külalised Lätist. Kahevõistluse kolmikvõidu võttis mõnevõrra üllatuslikult ponide rakenditega Maarja Saare Pärnumaalt, kes võitis esikoha Cassity’ga, teise koha poniga Derts ja kolmanda koha poniga Crazy Sunshine.

Meeldiv on tõdeda, et Pärna talu peremees Hillar Kald ja võistluste peakohtunik ning rakendispordi peatreener-manager Marko Villemson on teinud ära suure töö ja valmistanud ette kõik vajaliku võistluse läbiviimiseks.

Pildil Kaspar Kald ja Libeeria koonuste täpsussõidus.

Ühehobuserakendite kolmevõistluses juhib peale esimest päeva Dace Sture Lätimaalt hobusel Hipija (foto alumisel pildil), eestlastest on parim Kaspar Kald Libeeriaga. Homme jätkavad kolmevõistluses osalejad maratoniga.