Pärna talus toimub tänavune esimene ERLi kalenderplaani rakendivõistlus

Rakendisport kui järjekordne FEI ametli ratsaspordiala on Eestis saamas uut hingamist. Eeloleval nädalavahetusel peetakse Tartumaal Pärna talus tänavune esimene ERLi kalenderplaani kuuluv rakendispordivõistlus.

Hiljuti ERLi rakendisporid manageriks valitud ning Pärna talu võistlusel peakohtuniku ametit pidav Marko Villemsoni sõnul on ala kogumas üha uusi harrastajaid. Võistluse ERLi ametlikku kalenderplaani kandmine on teinud informatsiooni leviku tunduvalt operatiivsemaks ning laiahaardelisemaks. Peakohtunik tõdeb rõõmuga, et ülesandmisi on teinud mitmed uued sportlased. Vähetähtsaks ei pea ta ka asjaolu, et käivitunud on edetabeli süsteem, mis eriti noortele annab täiendavat motivatsiooni muutes sportlikud saavutused võrreldavaks.

Nädalavahetusel peetakse Pärna talus võistlust kolmes arvestuses. Mõõtu võetakse kahevõistluses (maneežisõit ja täpsussõit) ning traditsioonilises rakendi kolmevõistluses (maneežisõit, täpsussõit ja maraton), kus paremad selgitatakse 5.-aastaste ja esimest hooaega võistlevate hobuste ning avatud klassis. Võistlusel osalevad lisaks meie sportlastele mitmed paremad Läti ekipaažid.