Pärnu rannaliival võisteldi esmakordselt takistussõidus

Classic Pärnu parim noor ratsanik Berit Lehtsaar. Foto: Celin Lannusalu

Eelmisel nädalavahetusel, 23.-25.augustil toimus Pärnu rannaliival kolmepäevane takitussõiduvõistlus, kus olid esmakordselt võistlustules Eesti parimad takistussõitjad. Kolmel päeval võisteldi 11 parkuuris kõrgustel 80-140 cm ning tehti ligi 450 atarti. Reedese ja laupäevase võistluspäeva kokkuvõtet saab lugeda juba varem Hobumaailma portaalis ilmunud artiklist. Pühapäeval jõudis lõpusirgele ka Land Rover Trophy finaal, millest saab täpsemalt lugeda peagi ilmuvast artiklist.

Pühapäevasele võistluspäevale anti avapauk kahefaasilise noorhobuste sõiduga kõrgustel 120/125/130 cm. Kolmekümne viie osalejaga sõidus oli vigadeta sooritusi koguni kakskümmend. Esimese ja kolmanda tulemuse sai kirja Ebbe Liisa Sõnajalg (RSK KRT) hobustega Zinzino ja Ilord. Teisel positsioonil lõpetas Ivo Ots (Pärnumaa RSK) hobusega Candour Esqui.

Puhtus-kiirus 130 cm parkuuris jäid konkurentidele püüdmatuks soomlanna Anne Penttinen ja ratsu Rebeca. Teise tulemuse said kirja Janely Saar (Pärnumaa RSK) ja Ilsonne V Bareelhof. Kolmandal positsioonil lõpetas Berit Lehtsaar (Tartu Ratsakool) hobusega Solei Solei.

Ka 115 cm parkuur toimus puhtusele-kiirusele. Võistlustules oli nelikümmend kaks paari, eksimusteta sooritusi oli üksteist. Esikoha teenisid laupäevase 110 cm parkuuri võitjad Emili-Loore Vabaoja (Tondi RSK) ja Raven. Teisel kohal lõpetas Pranas Milkintas (LTU) ratsuga Rivjera. Kolmanda tulemusega lõpetasid Susan Kaleta (Viljandimaa RSK) ja Desire.

Classic Pärnu võistlusele pandi punkt 125 puhtus-kiirus parkuuriga, kus startinud kahekümnest paarist lõpetas raja vigadeta neli. Esimese ja kolmanda koha noppis Berit Lehtsaar (Tartu Ratsakool) hobustega Solei Solei ja B C Qastania. Teise koha said Elena Makarauskiene (LTU) ja Dalasas. Neljandad olid Lene Varula (Viljandimaa RSK) ja Vigo’s Lady.

Lisaks parkuuride võitjatele kuulutati välja ka Classic Pärnu võistluse parim noorhobune ja noorsportlane. Parima noorhobuse tiitli teenis Candour Esqui, ratsanikuks Ivo Ots. Parima noorsportlase tiitel läks Berit Lehtsaarele.

Eestis esmakordselt rannaliival toimunud võistluse peakorraldajate sõnul oli pehme liivapinnase ratsaspordiks ette valmistamine väljakutse, kuid tõestati, et kõrgel tasemel ratsasporti on võimalik korraldada isegi nii eksklusiivsetes tingimustes. „Meil on hea meel, et üritus läks korda nii sportlastele ja nende tiimidele kui ka pealtvaatajatele, keda tavaliselt ratsaspordivõistlustel nii palju näha ei saa,“ sõnas üks peakorraldajatest Siim Nõmmoja, kelle hinnangul külastasid kolme päeva jooksul üritust tuhanded inimesed.

Lisaks ratsaspordivõistlusele said mõnusat hilissuvist rannailma nautivad külastajad tutvuda ka ratsatoodete ning ürituse partnerite pakutavaga lähedalasuval Expo alal ning võtta kõhutäie Classic Pärnu Toidutänaval. „Meie eesmärgiks oli lisaks võistluse korraldamisele tutvustada ratsasporti ka laiemale publikule ehk Pärnu linna elanikele ja külalistele. Kunagi varem ei ole rannaliival sporthobuseid nähtud ning nii lähedalt sellisel tasemel võistlust näha on erakordne sündmus kõigile,“ kinnitas teine peakorraldaja Agris Juhkov. Classic Pärnu 2019 korraldajad tänavad kõiki toetajaid ja osalejaid ning mõlgutavad mõtteid juba uue aasta osas. „Meie visiooniks on, et Classic Pärnust saaks üks Pärnu suve põhisündmusi, kuid seda ei saaks toimuda ilma meie heade toetajateta. Seega täname kõiki ning ootame igal juhul tagasisidet, kas Classic Pärnu ratsaspordivõistlust soovitakse veel näha,“ andis Nõmmoja teada.

Korraldajate kommentaarid: Classic Pärnu clc.ee

Tulemused: https://online.equipe.com/en/competitions/32739