Pärnumaal peeti Vändra Karikas takistussõidus

C.R Jakobsoni Kurgja Talumuuseumis, kus paar nädalat tagasi peeti suurejooneline eesti hobuse päev, toimus möödunud laupäeval, 25. augustil Vändra Karika nimeline takistussõiduvõistlus kõrgustel 80-120 cm.

Päeva kõrgeima sõidu – 120 cm – peavõit läks 12 võistleja hulgas Kairi Dräbtsinskajale (Viljandimaa) hobusel Peron. Kairil tuli ümberhüpetel esikoha pärast võidelda kehtiva juunioride meistri Cathy Õunapuuga (Vändra) hobusel Aniki W, kes tegi küll pööraselt kiire sõidu, kuid maksis selle eest kõrget hinda – 8 kp tagasid neile teise koha. Ümberhüpetele pääses kolmaski võistleja – Kristi Kõiv (Tartumaa) hobusel Portos, kes kahjuks eksis seal takistuste järjekorraga ning pidi leppima poodiumi madalaima astmega.

Kristi Kõiv oli aga parim 110 cm kõrguses sõidus hobusel Amancer, kus kogus tõusva raskusega sõidu maksimumpunktid enam kui 3 sekundit kiirema ajaga kui seda oli teiseks tulnud Anneliis Nurga (Nõo) ja Vainqueri oma. Kolmas koht läks selles parkuuris Eleri Kivestele (Vändra) Costneril.

Kahes madalamas sõidus, milleks olid 80 cm puhtusele ja kiirusele ning kahefaasiline 100 cm, võidutses Riin-Ingre Saare (Vändra) Orsellal. 33 paari konkurentsis võttis esimest hooaega võistlevatele ja 4-5 aastastele hobustele, harrastajatele ning kuni 16a. ratsanikele mõeldud 80 cm klassis teise koha Katrin Melts (Ruttar) Rodotendronil ning kolmanda Mariann-Krõõt Mätas (Vändra) Hidalgol.

Täpselt 1 võistluspaar vähem oli kirjas 100 cm stardijärjekorras. Mätas ja Hidalgo parandasid siin oma positsiooni koha võrra, tulles Saare ja Orsella järel teiseks. Kolmas koht kuulus Kert Joandile (Tondi) Halikarnassosel.

Vändra Karika tulemused http://hobumaailm.ee/index.php?page=37&m=8&y=2012&id=924