Pärnumaal toimus EHKAS Eesti tõugu märade aastanäitus

Päeva parimaks ehk Best IN SHOW 2023 märaks pärjati 3-aastane hõbemust mära Tore (i. Muuksi Tõrvik E008, e. Algaja E1116, ei. Aksel 722, aretaja ja omanik Margit Rändur). Foto: Sigrid Absalon

Järjekorras teine EHKAS Eesti tõugu märade aastanäitus on selleks korraks peetud! Oli taas väga tore ja tegus päev juba tuttavas Vana-Nurme talus Pärnumaal.

Sellel aastal osales Aastanäitusel 17 eesti tõugu mära, kes põlvnesid 12 erinevast eesti tõugu täkust. Eestis olevast 7-st täkuliinist oli esindatud tervelt 5 liini – aborigeensetest liinidest Ahti 228E, Taube 60E ja Raspel 70E ning soome liinidest Vuhti 136E ja Lari 23E.

Päeva alustasid 3-aastased märad – Voore Liiri, Valentiine, Asva Lamore, Voore Laara, Muuksi Lee, Tore, Raasa ja Voore Rubilee. Pärast lõunapausi jätkasid päeva 4-aastased märad – Laali, Vilsandi, Amway, Tessy, Rustika ja Voore Ameelia. Vanematest märadest olid esitlemisele toodud 5a mära Rafii ja 6a mära Aasta. Päeva esitlused lõpetas 3-aastane mära Riksa.

Päeva parimaks ehk Best IN SHOW 2023 märaks pärjati seekord 3-aastane hõbemust mära TORE (i. Muuksi Tõrvik E008, e. Algaja E1116, ei. Aksel 722E), kelle aretajaks ja omanikuks Margit Rändur ning kes ühtlasi ka oma hobust ise esitles. Publiku lemmikuks hääletati võikhiirja värvusega 3-aastane mära MUUKSI LEE (i. Lurich 891E, e. Muuksi Talvike E1119, ei. Muuksi Traks E014), kelle aretajaks ja omanikuks Maarit Mürk ning esitlejaks Annika Vallas. Parima aretaja auhind sellel aastal läks samuti Margit Rändurile, kelle aretatud märade Tore ja Aasta hinnete keskmine oli näituse päeva parim.

Väga suured tänusõnad järgmistele inimestele:

Hindamiskomisjonile, kes seekord koosseisus – Astra Nilk, Karin-Juta Aarma ja Mirje Särev.

Platsimeeskonnale koosseisus – Anneli Käo, Annika Vallas, Airi Toome ja Anu Matsoo. Ingrid Randlahtile, kes valmistas ette märade värvuste kommentaarid ning Priidu Tikule, kes valmistas ette märade emaliinide kommentaarid. Imelisele fotograafile Sigrid Absalonile, kes meie ürituse jäädvustas ning Oho TV-le näituse LIVE ülekande eest.

Lisaks täname veel Riina Rõad, kes meie aastanäitust võõrustas. Täname ka publikut, kodukohvikut maitsva kõhutäie eest ja loomulikult kõiki teisi abilisi, kes aitasid kaasa aastanäituse korraldamisele.

Loomulikult täname ka kõiki hobuste aretajaid ja omanikke, et olete kasvatanud sellised kaunid eesti tõugu märad ja tõite nad aastanäitusele.

Kõik osavõtjad said autasuks roseti, diplomi, koti Subli mineraali ja päitsed. Foto: Sigrid Absalon

Näituse protokollid koos piltide ja kirjeldustega lisanduvad kodulehele (www.eestihobu.ee) juba õige pea.

Sügavad kummardused kõigile asjaosalistele, palju õnne kõigile võitjatele ja kohtumiseni järgmisel märade aastanäitusel!