Patjalas võistles rekordarv kestvusratsutajaid, juunioride meistriks tuli Kairit Kalbre

Laupäeval peeti Patjalas Eesti Meistrivõistlused juunioride kestvusratsutamises, sealjuures ka Tartu Linna Meistrivõistlused. Juunioride meistritiitli võitis viimast aastat selles klassis võistlev Kairit Kalbre hobusel Ecuador Baff, Tartu Meistriks tuli Egle Kalev Memphisel. Peakorraldaja sõnul oli tõenäoliselt tegu kõige osavõturohkema kestvusratsutamise võistlusega Eestis.

Juunioride arvestuses võistelnud viis paari saabusid pärast 70 km läbimist pikale finišisirgele võrdlemisi üheskoos täisgalopis. Vägagi vaatemängulist võidusõitu juhtis kerge edumaaga Kairit Kalbre (Parkuur) Ecuador Baffil, keda jälitanud Siim Laur (Parkuur) Filly-Bellal siiski püüda ei suutnud. Pronksile võitles end Keiu Oras (Ratsarügement) hobusel Frank-Fränk. Võitja aeg oli 4: 42: 25, keskmine kiirus 14,87 km/h.

Tartu Linna Meistrivõistluste arvestuses sõitjad, kes samuti läbisid 70 km, finišeerisid koos juunioridega. Parimale kohale jõudsid Egle Kalev (Ratsarügement) ja Memphis. Teiseks tulid Keiu Oras ja Frank-Fränk, kolmandaks Berit Truuts (LMRK) ja Amanda.

Tublid 13 osalejat tulid võistlema 23 km pikkusesse tutvumisklassi, mille vajalikkust tõdesid nii korraldajad kui osalejad. Tutvumisklassi lõpetasid parimana Sanna Turu (Parkuur) ja Gilmor, kuigi roseti ja diplomi said kõik viimase veterinaarkontrolli edukalt läbinud. Võistlemisega tegid algust ka perekond Rohtlate poeg Hugo ja neile kuuluv hobune Jalizza.

Esimest korda läbisid 41 km 5 võistluspaari, kellest kiireimad olid Helina Kalev (LMRK) ja Simson. 70 km pikkuse vabaklassi võitjaks tulid Egle Kalev ja Memphis.

Neli võistlejat sõitis 70 km kvalifikatsiooni ning neist kõik ka lõpetasid, parima aja sai kirja Külli Nõmm (LMRK) Mozartil. 85 km kvalifikatsiooni sõitis üks võistleja, kelleks oli Janika Nigul (Kassari) Paragonil, kes samuti distantsi ilusti läbis.

Väga palavates oludes ja enamjaolt kruusateedel kulgenud võistlus oli korraldaja Lembit Kalevi (Ratsarügemendi Klubi) mäletamist mööda kõige osavõturohkem. 33st startijast lõpetasid edukalt 24, 9st katkestajast enamus ei taastunud, kuna vähese võistluskogemuse tõttu ei osatud hobuseid säästa. Tõsisemaid vigastusi hobustega esialgsel hinnangul ei juhtunud.

Võistluse tulemustega saate tutvuda meie kalendris: http://www.hobumaailm.ee/?page=37&m=7&y=2011&id=631