Patrice Delaveau ja Lacrimoso võitsid Longines Hong Kong Mastersi kolm suurimat sõitu

Eesti aja järgi eile keskpäeval lõppes Hong Kongis maailma tipptakistussõitjate osavõtul peetud CSI5* tasemel suurvõistlus Longines Hong Kong Masters, kus superedu saatis Prantsusmaa sportlast Patrice Delaveau`d, kel oma hobusel Lacrimosa 3 õnnestus võita nii Grand Prix kui kaks suurima auhinnarahaga sõitu.

Longines Hong Kong Masters oli üks kolmest Grand Slam turniirist, mis kannavad ühist nimetust Masters. Sarnases formaadis võistlused leiavad aasta jooksul aset veel Pariisis ja New York`is. Iga võistluse auhinnafond on minimaalselt 1 000 000 ameerika dollarit. Pärast Pekingi olümpiamängude ratsaspordivõistlusi oli äsja lõppenud võistlus Hong Kongis esimene rahvusvaheline ratsaspordivõistlus. Võistluse traditsiooniks muutmisega soovivad korraldajad kujundada Hong Kongist Aasia ratsaspordipealinna.

Kuigi korraldajad väitsid, et tegemist on tänavuse ainukese CSI5* tasemel võistlusega Aasias, siis hobumaailma toimetus peab vajalikuks mainida, et 4.- 10. oktoobrini, 2013.a. on Hiina Ratsaliit kandnud FEI kalendrisse sama taseme võistluse, mis on plaanitud toimuma Shanghais. Viimane küll ootab veel FEI lõplikku kinnitust.

Hong Kongi võistlus peeti koos AsiaWorld Expo nime kandnud suure näitus-messiga. Võistlusele olid kutsutud maailma absoluutsesse tippu kuuluvad takistussõitjad, Aasiat esindasid takistussõitja Hong Kongist, Taiwanilt ja Jaapanist. Viimast esindas Euroopas treeniv Eiken Sato, kes muide Grand Prix sõidus saavutas arvestatava seitsmenda koha. Kogu võistluse staariks kujunes vaieldamatult 48aastane Longines Ranking`s 47. positsiooni hoidev prantslane Patrice Delaveau, kel õnnestus veel vaid üheksa aastase täku Lacrimoso 3 HDC võita nii Grand Prix, kui reedene suure auhinnaga 150 cm sõit ning neljapäevane 145 cm sõit. See ei olnud veel kõik. Delaveau võitis lisaks laupäevase 145 cm sõidu hobusega Ornella Mail HDC ja oli samal kõrgusel sama hobusega neljapäeval teine. Kokku naaseb prantslane Hong Kongist 305 810 ameerika dollari suuruse auhinnarahaga.

Grand Prix, mis peeti kõrgusel 160 cm ning kahevoorulisena, lõpetas Hong Kongis teise tulemusega kogenud britt Michael Whitaker hobusel Viking, kolmandana jällegi prantslane – Kevin Staut samuti vaid 9aastasel hobusel Estoy Aqui de Muze HDC. Grand Prix mõlemad voorud suutsid vigadeta läbida neli võistluspaari. Neist aeglasemalt tegi seda Gerco Shröder hobusel New Orleans.

Hong Kongi suurvõistluse kodulehekülje leiate aadressilt http://www.longineshkmasters.com/ .