Pau kolmevõistluse suurturniiri võitis prantslanna Gwendolen Fer hobusega Romantic Love, rakendi võit Prantsusmaa tiimile (LISATUD ARTIKKEL)

Tippkolmevõistlejad kogunevad tavapäraselt nädal pärast noorhobuste MM-i Prantsusmaa lõunaosas asuvas Pau`s, kus peetakse üks kuuest maailma CCI4* tasemega võistlusest, mille seekord võitis prantslaste suureks rõõmuks suuremale üldsusele veidi vähem tuntud Gwendolen Fer hobusega Romantic Love vaid 0.01 punktise eduga, samas toimunud paarisrakendite võistkonnavõistluse võit jäi Prantsusmaale.

Pau CCI4* starti asus 62 võistluspaari, kelle hulgas ka maailma esinumber sakslane Michael Jung, kes oma legendaarse Samiga paraku koolisõiduni ei jõudnudki. Hommikul ei tundnud hobune end hästi ja nii ei riskinud suurmeister 17aastase partneriga riskida ning võttis end võistluselt maha. Koolisõidus tegi aga parima tulemuse Austraalia sportlane Shane Rose hobusega CP Qualified. Rose muide võitis kaks aastat tagasi kodumaal Adeleide 4* võistluse. Paraku ei olnud austraallasele õnnelik krossipäev, kui ta pidi 11-l takistusel läbi elama kukkumise.

Puhta krossiga tõusis liidriks Rio võistkondlik olümpiavõitja prantslane Astler Nicolas hobusega Molakai, jõudes sellele positsioonile 14-lt kohalt. Krossis oligi vaid kaks nulli, seda suutis veel vaid teine prantslane Cedric Lyard hobusega Qatar du Puech Rouget. Korraliku sõidu tegid ka 2.4 miinust aja eest kogunud britt Sarah Bullimore hobusega Reve du Rouet ja 3.2 miinust kogunud prantslanna Gwendolen Fer hobusega Romantic Love, kes tõusid kolmandaks ja teiseks ning seda kohtadelt 12. ja 9.

Kuna prantslastel oli enne takistussõitu kaksikjuhtimine, olid nende ootused suured. Parimateni jõudes tuli esmalt tuli nulliga Bullimore, seejärel Far ning kõik jäi olümpiavõitja Nicolas otsustada. Paraku ei pidanud Nicolas närvid vastu ja ta lõpetas 12 miinusega, olles maha võtnud kol latti. See langetas olümpiavõitja kuuendale kohale. Esimest suurt võitu sai aga tähistada Fer, kellele see oli hobusega Romantic Love elu teine 4* võistlus. Teine Bullimore, kolmas Lyard.

Pau`s võistlesid ka rakendid, kus peaalaks oli paaride võistkonnavõistlus – CAIO4*. Paraku osalesid vaid kahe riigi koondised, kus Prantsusmaa edestas vaid punktise eduga Hispaaniat.

Pikema kokkuvõtva loo võistlusel ja selle ümber toimunust leiate meie lehelt aadressil