Paul Argus ja Jay-Z Bee võidukad ka Niitväljal

Võidukarikas ja rosett kuuluvad põhisõidus Paulile ja Ja-Z Beele. Foto: erakogu

Niitväljal toimus päev enne Vabariigi sünnipäeva takistussõiduvõistlus. Mõõtu võeti kolmes võistlusklassis, kus takistuste kõrgused olid 95-135 cm. Võistluspäeva jooksul tehti pea 190 starti. Põhisõidus olid konkurentidele ka sel korral püüdmatud Paul Argus (Tondi RSK) ja Jay-Z Bee. Head vormi näitas ka Anni Kaljund, kes noppis kaks võitu.

Võistluse põhisõiduks oli 135 cm ümberhüpetega rada. Stardis oli 19 paari, kusjuures põhiparkuuris oli vaid kaks vigadeta sooritust. Ümberhüpetele pääsesid Berit Lehtsaar (Viljandimaa RSK) ja Stannus ning Paul Argus (Tondi RSK) ja Jay-Z Bee. Viimane paar lõpetas ainsana ka ümberhüpped vigadeta ja teenisid sellega esikoha. Teise koha said ümberhüpetel 4kp saanud Berit Lehtsaar (Viljandimaa RSK) ja Stannus. Kolmanda positsiooni hõivasid põhiparkuuris 1kp aja eest saanud Gunnar Klettenberg (RK Ruila Tall) ja B Captain Norman.

Kahefaasilises 125 cm sõidus osales viiskümmend kaks paari, nendest viisteist läbisid parkuuri mõlemad faasid vigadeta. Head vormi näitasid RK Ruila Tall esindajad, kes hõivasid koguni esimesed viis positsiooni. Võidu võttis Kert Joandi Firenzega, teised olid Kertu Klettenberg ja D.Lady, kolmanda positsiooni hõivasid Gunnar Klettenberg ja Esprit Du Buisson Z.

115 cm kahefaasilises parkuuris tehti sel korral kõige rohkem starte. Viiekümne kuuest startijast lõpetasid puhta sooritusega täpselt pooled. Kiire ajaga noppisid võidu Anni Kaljund (RK Ruila Tall) ja Breeze, teised olid Hanna-Marie Vabaoja (Tondi RSK) ja Golden Grace K. Kolmanda positsiooni hõivasid Marie Adele Adel (Saaremaa RSK) ja Rolex.

Võistluspäeva alustas 95/105 cm handicap parkuur. 4-5a ja I hooaega võistlevad hobused võtsid mõõtu 95 cm rajal ja 105 cm sõitsid avatud klassi võistlejad. Võidu noppisid Anni Kaljund (RK Ruila Tall) ja GG Felicia, teise koha said Kirke Ilves (Suuresti RSK) ja Zahrazad. Kolmandale kohale platseerusid Riin Tammet (Märjamaa SK) ja Edwina.

Tulemused: https://online.equipe.com/en/competitions/29157