Paul Argus ja Renessin Venta Grand Prix teised, Eestile muidki auhinnalisi kohti

Mitmed Eesti takistussõitjad osalesid kahel viimasel nädalavahetusel Peterburgi lähistel peetud rahvusvahelistel takistussõiduvõistlustel, kus teise nädala tegevuspaigaks olnud Venta Ratsakeskuses peetud CSI2* tasemega võistluse Grand Prix lõpetas teisel kohal Paul Argus hobusega Renessin, olles Caesariga kuues, kui Urmas Raag ja Ibelle van de Grote Haart lõpetasid seitsmendana.

Venta nädalavahetus oli Eesti takistussõitjatele küllaltki edukas ning päädis viie auhinnalise kohaga 145cm kõrguses Grand Prix`s. Ümberhüpetele kvalifitseerus seitse võistluspaari, kelle hulgas Paul Argus kahe hobusega ning teise eestlasena Urmas Raag. Võidu jättis Venemaale Mikhail Shemshelev hobusega Haldor, kes edestas pisut enam kui sekundiga teise koha saavutanud Paul Argust ja Renessinit. Paul oli ümberhüpetel puhas ka Caesariga, välja sõidetud aeg andis kuuenda koha. Urmas Raag ja Ibelle van de Grote Haart võtsid otsustavas faasis maha ühe takistuse ja lõpetasid seitsmendal auhinnalisel kohal. Viimaseid oli kokku 12 ning eestlastest jõudsid nelja karistuspunktiga põhiparkuuris auhindadele veel 11. koha pälvinud Rein Pill ja A Brok, 12. kohaga Gunnar Klettenberg ja Traffic.

Muudest parkuuridest tuli Eestile kolm võitu, kui Rein Pill ja Alfons Ra võitsid pühapäevase 135cm sõidu, kus teisena lõpetasid Paul Argus ja Dannette V, laupäevase 135cm sõidu parimad olid Kertu Klettenberg ja D.Lady, reedese noorhobuste sõidu võitis Gunnar Klettenberg hobusega Queensland.

Grand Prix kõrval oli teiseks olulisimaks sõidusks laupäevane 145cm parkuur, mis sarnaselt GP-le andis punkte Longines Ranking edetabelisse. Sealtki kogusid eestlased nii raha kui punkte. Kui sõidu võitis venelane Mikhail Safronov hobusega Diarado, siis kolmas ja viies koht kuulusid Rein Pillile vastavalt hobustega A Brok ja Alfons Ra. Seitsmes oli Gunnar Klettenberg hobusega Traffic, kaheksas Paul Argus hobusega Renessin.