Paul Argus ja Uppercut võitsid Ypäjäl Polaris Grand Prix

Eile saime oma lugejaid informeerida kahest eestlaste võidust Ypäjäl, auhinnalistele kohtadele jõuti tänagi. Kogu võistluse põhisõidu võitsid Paul Argus ja Uppercut.

Polaris Grand Prix sõidus, kus takistuste kõrguseks 140 cm, asusid starti 24 paari, kellest ümberhüpetele jõudis viis. Kätlin Sehver (Ruila Tall) ja Utinka S ületasid põhiparkuuris kahjuks normiaega ning jäid seega lõpplahendust kõrvalt vaatama. Ümberhüpetel asus juhtima soomlaste üks läbi aegade edukamaid takistussõitjaid Mikael Forsten (Tuomarinkylän Ratsastajat) hobusel Nandele, kellega muide mõne aasta eest võitis muu hulgas Lääne-Euroopa MK etapi. Viimaste hulgas startinud Argus (Tondi) ja Uppercut suutsid aga teha pool sekundit kiirema sõidu ning minna omakorda juhtima. Viimane sõna jäi eilse suurema sõidu võitjapaari Forsteni ja Isaac du Jonquet’ öelda, kes aga pärast esimest viga katkestasid, lõpetades nii viiendal auhinnalisel kohal. Võit seega Eestisse ja Paul Argusele.

Võistluspäeva lõpetanud 130 cm kõrguste takistustega sõidus jõudis auhinnalisele viiendale kohale Madis Morna (KRT) hobusel St. Legar. Tolle sõidu võitsid Mikael Wahlman (Korpikylän Ratsastajat) ja Prestige. Hommikuses 130 cm sõidus juhtus mõnevõrra uskumatu lugu Arguse ja Stacandraga, kui tavaliselt ülikiire võistluspaar ületas normiaega ega pääsenud ümberhüpetele.

Ypäjä Autumn Show tulemused leiate aadressilt http://online.equipe.com/sv/competitions/5242 .