Paul Argus on Leedus hoos

Paul Argus ja Caesar. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Kui eelmisel nädalavahetusel said meie takistussõitjad võistelda kodupubliku ees Horse Showl Saku Suurhallis, siis sel nädalavahetusel võisteldakse Leedus Siauliu Arena Horse Showl. Paul Argus on kahel päeval näidanud sarnaselt eelmise nädalavahetusega väga head vormi. Lisaks Paulile on võistlustules palju teisi meie sportlasi.

Kahe päeva peale on eestlased võitnud mitmeid väga häid kohti, neist hetke parima saavutas Paul Argus hobusel Caesar täna, laupäeva õhtul, mil võitis ümberhüpetele peetud 145 cm sõidu. Kokku oli võistlustules 24 võistluspaari, neist viis eestlast, kelle hulgas Paul kahe hobusega. Ümberhüpped läbis vigadeta vaid kaks sportlast. Teiseks tuli viis sekundit aeglasema sõiduga Vladimir Beletsky hobusel Falkon E. Kolmandaks platseerunud poolakas Maksymilian Wechta oli Paulist ja Caesarist küll pisut alla sekundi kiirem, kuid üks viga ümberhüpetel lasi päeva viimaseks hümniks mängida just meie oma.

Uhkust võime tunda ka Hanno Ellermanni ja Freedomi üle, kes tulid sõidus kuuendaks. Paul ja Renessin tegid põhisõidus ühe vea ning tulid üheksandaks.

Pauli emotsioonid peale võitu.
Paul ja Caesar Leedus autasustamisel.

Tänasel võistluspäeval tuli tublisid tulemusi veelgi: noortele hobustele peetud sõidus, kus tõkked 120/125 cm, tulid viiendaks Andres Uudeküll ja 6-aastane Herdi olles üks paar 12st, kes parkuuri vigadeta sõitis.

Avatud klassile mõeldud 115 cm kõrgusest kahefaasilisest sõidust tuli meile kolm auhinnalist kohta. Viiendaks sõitsid end Linda Randpere ja Eklund, neile järgnesid kuuendana Rainer Hõim ja Momentum ning kaheksandana Susan Kaleta ja Herrera.

Linda Randpere ja Eklund.

Väga tubli tulemuse sõitis ka meie amatööri klassis võistlev ja sel aastal ka Porsche Karikat kaasa sõitnud Kärt Kaseorg, kes tuli 90-100 cm parkuuris A Carte D’Origa kolmandaks 34 osaleja hulgast.

Reedel, võistluste avapäeval, noppisid eestlased rosette igast sõidust, kus osaleti. Edukaim oli taaskord Paul Argus. Reede õhtul peeti puhtus-kiirus sõit kõrgusel 140 cm ning seal tulid Paul ja Caesar kolmandaks Kristaps Neretnieksi ja Jaroslaw Skrzyczynski järel. Enne seda peetud 130 cm sõidus tuli Paul kahe leeduka järel samuti kolmandaks, seekord Renessinil. Selle sõidu esikolmik jäid ajaliselt kõik vaid ühe sekundi sisse, mis näitab päris tasavägist heitlust esikolmiku kohtade pärast.

130 cm parkuurist tuli meile ka kümnes, üheteistkümnes ja kaheteistkümnes auhinnaline koht, mis kuulusid vastavalt Kullo Kenderile ja Strigale, Hanno Ellermannile ja Freedomile ning Anette Leppikule ja Samurai’s Miracle‘le.

Hommikupoolikul peetud 90-100 cm kahefaasilises parkuuris noppis Kärt Kaseorg taaskord kolmanda koha, sel korral Aga Flamenco Von Feightil. Selle pakuuri lõpetasid kuuendana Kirke Ilves hobusel Zahrazad ning seitsmendana Rene Karul hobul Cola.

Vasakul Rene Karus, paremal Kirke Ilves.

Avatud klassile mõeldud 115 cm sõidus olid taaskord tublid Rene Karus ja Kirke Ilves, lõpetades parkuuri kolmandal ja neljandal kohal. Kümnenda auhinnalise koha võttis Susan Kaleta A Carte D’Oril.

Ka reedel peeti noorte hobuste sõit kõrgusel 120/125, kust Ebbe-Liisa Sõnajalg ja Zinzino noppisid üheksanda ning Tarmo Kutsar ja Natreju üheteistkümnenda koha.

Pühapäeval kell 17.00 on kavas GP kõrgusel 140-160 cm. Stardijärjekorras on Paul kirjas kahe hobusega, Caesariga stardib ta kõige esimesena. Lisaks neile on GP stardis Kullo Kender kahel hobusel ja Hanno Ellermann.