Paul Argus võitis Salos ka Grand Prix, seekord Uppercutiga

Nädalavahetusel teavitasime oma lugejaid takistussõitja Paul Arguse suurepärastest saavutustest Salos. Argust ei jätnud võiduta ka pühapäevane võistluspäev, mil meie sportlane võttis võidu Grand Prix sõidus.

Olles varahommikuses 135 cm kõrguste takistustega sõidus saavutanud Stacandraga ühe mahaajamisega ümberhüpetel kuuenda koha, asus Paul Argus kell 13 starti kogu võistluse suurimas sõidus, kus takistuste kõrguseks 145 cm ja läbida tuli kaks vooru. Argus startis nii laupäeval 140 cm võidukalt ja kuue takistuse sõidu teisena lõpetanud Opaali ning reedese 140 cm võitnud Uppercutiga. Viimasega õnnestus mõlemad voorud läbida vigadeta ning teine voor parima ajaga, mis loomulikult andis Eesti võistluspaarile võidu. Teisena lõpetas Sanna Backlund hobusel Wilhelmina, kolmandana Mari Levänen hobusel Tikarette.

Pauli sõnul on juba traditsiooniga Salo võistlus üks paremini korraldatud võistluseid Soomes. Üritus on kohalike ratsutajate hulgas väga populaarne, osalevad kõik paremad. Grand Prix-st rääkides mainis Paul, et kuna teises voorus starditi pööratud paremusjärjestuses, oli ta viimane startija ning omas võimalust strateegijat kujundada. Paljud tegid küll lõikeid, kuid ei sõitnud tempokalt. Enne Pauli starti oli vaid kaks nulli, mistõttu võttis meie takistussõitja nõuks sõita tempokamalt – ka kiire "neli" oleks andnud vähemalt kolmanda koha. Seekord õnnestus kõik ning tasuks saavutati Uppercutiga võit. Järgmisena astub Argus üles Riia Rahvuste- ja Maailma Karikal individiuaalvõistlejana, seejärel plaanib taas siirduda kaheks nädalaks Soome.

Teistel meie sõitjatel pühapäeval säravaid saavutusi kahjuks ei olnud. Märkimist väärivad siiski puhtad sooritused 5-aastaste hobuste 110/120 cm tasemel parkuuris, mille sooritasid Katrin Pill (Ruila Tall) ja Carlotta, Margit Mägi (Ruila Tall) ja Hugh Grant de Muze ning Paul Argus ja Bad Boy 2.