Paulile ja Ping Pongile Baltica Spring Touril Silver Touri finaalsõidu võit

Paul ja Ping Pong. Foto: Baltica Tour / Photomonskoo

Äsja on meie takistussõitjad lõpetanud võistlemise Poolas Ciekocinkos, kus Baltica Spring Touri nimelisel võistlusel osaleti kaks nädalat järjest. Viimane nädalavahetus kujunes kõige edukamaks Paul Argusele, kes võttis Ping Pongiga 125 cm parkuuri võidu ja oli Renessiniga eile 135 cm sõidus teine.

Viimati jätsime uudise pooleli reedel, kui meie sõitjatel jäi startida õhtuses 145 cm parkuuris. Seal jäi parimaks Pauli ja Caesari tulemus, milleks oli 4 kp.

Eile tegid 120 cm kiirusparkuuris puhta sõidu Madis Morna ja Laszlo, kuid auhinnalisele kohale siiski selle tulemusega ei pääsenud.

Õhtuses 135 cm kõrguses Gold Touris osalenud Argus ja Rägo pääsesid mõlemad teise faasi. Paul tegi Renessiniga puhta sõidu ja lõpetas Sharbatly järel teisel kohal, Helene Marie ja Con Quick tegid teises faasis ühe eksimuse ja tulid kuuendaks.

Paul ja Ping Pong. Foto: Baltica Tour / Photomonskoo

Tänane finaalide päev kujunes viimaseks katsumuseks, milleks leidis veel enda jaoks piisavalt särtsu Ping Pong V, kellega Paul võitis Silver Touri finaali 50 osaleja seas. Samas sõidus kogusid Maarja ja Banderas 5 kp.

Gold Touri finaalis kõrgusel 140 cm osales eestlastest ainult Paul Renessiniga ja pääseti ka ümberhüpetele, kus paar paraku elimineeriti. Samuti loobusid nii Maarja kui Paul 145 cm kõrguses GPs lõpuni võistlemisest.

Maarja sõnul võttis väsimus kõigi üle võimust. „Võistlesime tegelikult 4 nädalat järjest, sõitsime otse Luunjast Poola. Vaimne väsimus on ehk kõige suurem, kuid ka füüsiline. Abilisi meil kaasas ei olnud, samuti ei ole hobused väga harjunud nii suure koormuse ja suurte platsidega, nagu me isegi. Stressirikas on seegi, et siin ei olnud üldse kerge nende tulemustega auhinnarahasid korjata, kui võrrelda Baltikumi, Soome või Venemaaga, samas reisikulud olid kõrged ja lisapinge, et midagi tuleb tagasi võita, just kaasa ei aidanud.  Tundsime ka teatavat survet ennast pidevalt tõestada – kohal oli palju selliseid tiime, kus oli näha suurte ressursside panustamist ja kelle kõrval meie suhteliselt vaeste sugulastena paistsime. Kõik sellised asjad mängivad oma rolli, nagu ka see, kui nädalate kaupa kommuunielu elada ja pole võimalik end korralikult välja puhata.“

Teisalt andis reis suure kogemuse, tõdes ta. „Saime tunda rutiini päris suurte radade hüppamisel ning oluliselt tugevamas konkurentsis võistlemise kogemuse. Sai näha palju häid hobuseid ja sõitjaid ja nende taustajõude ja treeningmeetodeid. Lisaks muidugi superplatsid, ilusad maastikud, igati toimiv infrastruktuur.“

Foto: Baltica Tour
Foto: Baltica Tour / Photomonskoo

Baltica Spring Touri tulemused leiate: https://zawodykonne.com/zawody/31/tour/57