Pau`s alustas FEI Classics hooaega võiduga prantslane Astier Nicolas

Uue hooaja kolmevõistluse FEI Classics esimese Pau`s toimunud etapi eel oli avalikkus ootusärev, kas tänavu üliedukas olnud Michael Jung suudab võita järjekordse suurvõistluse, kuid üks eksimus pühapäevases takistussõidus võttis sakslaselt võidu ning leppida tuli prantslase Astier Nicolas järel teise kohaga.

Oleme lugejatele juba kirjutanud, et suursoosik Michael Jung lõpetas Pau`s koolisõidu kahe parima tulemusega, kui juhtis hobusega Halunka ning omas teist tulemust hobusega fischerRocana. Tugeva sakslase edu järkus teiselgi päeval, kui ta läbis fischerRocanaga krossi vigadeta ning ületas Halunkaga sekundi jagu normiaega, mis andis 0.4 karistuspunkti. Viimasele päevale läks Jung endisel vastu kaksikjuhtimisega, kolmandat kohta hoidid kuulsa Mary Kingi 19aastane tütar Emely King hobusega Brookleigh, jäädes Jungist maha vähem, kui ühe maha-ajamise takistussõidus.

Michael Jung ja fischerRocana Pau krossil; foto FEI/Trevor Holt

Viimane võistluspäev Pau`s algas Jungile halvasti, kui liiderhobune Halunka ei pääsenud hommikusest veterinaarsest ülevaatusest läbi. Nüüd oli kõik ühe kaardi peal ja vahed järgnevatega ei olnud just suured. Liidrite grupist startis esimesena uus-meremaalane Tim Price hobusega Wesko ja läbis raja vigadeta. Järgnenud Hollandi kolmevõistleja Tim Lips seevastu eksis takistustel suisa kolmel korral ning langes tippkonkurentsist. Üks viga tuli sisse ka Emely Kingil, kes langes seepeale Price`st tahapoole. Puhta sõidu tegi aga prantslaste rõõmuks Astier Nicolas hobusega Piaf de B`neville. Prantsuse publiku rõõm oli veelgi suurem, kui viimasena startinud Michael Jung ja fischerRocana võtsid maha kolmanda takistuse ja nii jättis võidu kodukohta Pau`st pärilt Astier Nicolas.

Esikolmik Pau`s seega Nicolas, Jung, Price. Toreda debüüdi CCI4* tasemel tegi neljandana lõpetanud Emely King. Pau tulemused leiate aadressilt http://www.event-pau.com/