Pau`s avatud kolmevõistluse FEI Classics uue hooaja etapi võitis Ingrid Klimke

Möödunud nädalavahetusel anti legendaarses Prantsusmaa Les Etoiles de Pau ratsakeskuses avalöök kolmevõistluse FEI Classics 2014/2015.a. hooajale. Avaetapi võitis ülitunud Saksamaa kolmevõistleja Ingrid Klimke hobusega Horseware Hale Bob, kellele see oli avalikusele vast mõnevõrra üllatuslikult elu esimene CCI4* tasemel võiduks.

Klimke ja Horseware Hale Bob kogusid koolisõidust 39.3 miinuspunkti, krossist 0.8 ületatud aja eest ning lõpetasid takistussõidu ühe maha- ajamise ehk nelja miinusega. Kogutud 44.1 miinust andis Klimkele kümnepunktise edu tema kaasmaalase Andreas Dibowski ees, kes võistles hobusega FRH Butts Avedon. Kolmanda kohaga rõõmustas korraldajaid kohalik kolmevõistleja Arnaud Boiteau hobusega Quoriano ENE HN, kelle tulemuseks oli 56.8 miinust.

Ingrid Klimke oli pärast võitu ülirõõmus, sest tõepoolest oli see temale esimene CCI4* turniiri võit. Rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt on 46.a. sakslanna samas võitnud kuus võistkondlikku kulda. Nende hulka kuuluvad kuldmedalid Pekingi ja Londoni Olümpiamängudelt, samuti Aacheni ja Normandia Maailmamängudelt.

FEI Classics on kolmevõistlejate eliitsari, mis ühendab endas kuute CCI4* tasemega võistlust. Järgmine etapp peetakse juba 13.-16. novembril, 2014.a. Astraalias Adelaides. Seejärel on neli etappi kavas tuleval aastal, millest esimene 23.-26. aprillil Ühendriikides Kantucky`s, siis 7.-10.mai Suurbritannias Badmintonis, 18.-21. juuni Saksamaal Luhmühlenis ning finaaletapp 3.-6. septembril jällegi Suurbritannias, Burghley`s.