PC Luunja – Raag ja Kender jätsid võidud kodukülla

Luunja Karika esimesele võistluspäevale stardime päikeselisest Pärnust kell 6. Teel saame tohutut vihma ning peame aru, milline võib sellise saju järgselt välja näha Luunja mõisapargi pinnas. Õnneks on vihm hoogudega ning võistluspaika jõudes särab juba päike. Päeva jooksul tabab meid küll mõni lühiajaline vihmasagar, kuid see ei avalda olulist mõju võistluse käigule.

Esimesel päeval ehk laupäeval on kavas Palladium Cupi kolmas etapp, mida alustavad kuni 16.a. ratsanikud kõrgusel 100 cm. Kaheosalises sõidus jõuavad teise ossa pooled startijatest, puhta tulemusega lõpetab 10 võistluspaari. Kiireimalt suudab seda teha Mariah Orover Toonal, kes tõuseb ühtlasi ka sarja liidriks. Täna lõpetab teisena kohalik neiu Triinu Hansen Orendal, kolmandana Sinikas Romeol.

Järgmisena on võistlustules kuni 5.a. hobused, kes seekord sõidavad meie oludes harva esinevalt ainult puhtusele. Puhtad on pooled ehk seitse võistluspaari. Samal kõrgusel, 100cm, peetakse päeva rahvarohkeim avatud arvestus. Võistlustulle astuvad 48 paari, kelle hulgas nii noori hobuseid, juunioreid, poniratsutajaid, harrastajaid kui muidki. Võit jääb kodutalli. Sellega saab hakkama Kullo Kender hobusel Vegas.

Palladium Cup jätkub noorte ratsanike sõiduga. Kõrguseks traditsiooniliselt 125 cm ja ees kaks vooru. Teise vooru pääsevad puhta sõiduga seitse võistluspaari. Teine voor erineb esimesest ning oluliseks saab ka kiirus. Kaks vooru õnnestub läbida vaid circa kuu aega Spordiklubi THK esindaval Marin Varblasel, kes tundub, et on oma uute võistlushobustega Toronto S ja Vaya Bella ühise keele leidnud. Marinile kuuluvadki esimene ja teine koht. Kolmanda ja neljanda kohaga lõpetab Luunja-mees Kender.

Ei jäänud kohalik klubi võiduta ka avatud 125 cm kõrguses sõidus. Nüüd oli kord võita Rainer Hõimu käes. Kiireim tulemus sõideti välja Londoniga. Kaks järgmist kohta kuulusid seekord Udeküllile. Ainukese lätlaste tänase auhinnalise koha saavutas viiendana lõpetanud Gints Petersons.

Viimase ametliku sõiduna oli kavas Palladium Cupi avatud arvestus – kaks vooru ja 135 cm kõrgust. Üles oli end andnud algselt 14 võistluspaari, kuid päeva lõpuks jäi neid järele vaid 9. Viimaste hulgas kolm meest kahel hobusel –Vatsel, Udeküll ja Raag. Kaks viimast olidki ainsad teise vooru pääsejad, kusjuures mõlemad mõlemal hobusel. Udeküll startis Ex Caliburi ja Calcyliga, Raaga Wodani ja Picassoga. Teises voorus startis Udeküll esimesena Calcyliga. Sooritas ühe eduka hüppe ja loobus, tagades sellega auhinnalise neljanda koha. Calcyl võistleb ju tegelikult esimest hooaega ning Udeküll soovis teda säästa homseteks sõitudeks. Raag alustas Picassoga hoogsalt, kuid hobune keeldus ületamast teist takistust. Järgmisel katsel tuli see ka maha ning koos ületatud ajaga teeniti 9 karistuspunkti. Wodaniga tegi Raag aga kindla sõidu. Takistused jäid peale ja aegki ligi 9 sekundit kiirem, kui esimeses voorus. Udeküll läks Caliburiga püüdma, aeg tuligi Raagist 5 sekundi jagu kiirem, kuid maha tuli kõigepealt kuues ja siis ka viimane, kümnes takistus. Siit aga teine koht, võit jäi Luunjasse.

Kell 19 algas aga päeva nael. Tähtede sära ehk aktiivse võistlusspordi eelmisesse sajandisse jätnud tegelaste sõit. Parkuuri kõrgus 80cm ja stardis kaheksa sportlast – Sven Shois, Siim Nõmmoja, Katri Klettenberg, Eerik Rebane, Erich Hõim, Andres Trei, Andri Sabrodin ja Reimo (Sepp)-Õunmaa. Võistlust kommenteeris Raag. Ümberhüpetele pääsesid kõik ja siis läks põnevaks. Esimesena startinud Shois süstis võistlusväljakule meeletu tempoga, püüdes kaasvõistlejates kaotushirmu tekitada. Tegigi hea aja. Liider oli too esimene startija hetkeni, kui väljakule jõudis viimane ümberhüppaja Õunmaa. Võttes enne starti abiliste poolt järgi toodud lonksu Jaegermaisterit, alustas sepp-rautaja Pärnal meeletu tempoga. Õnnestusid ka pöörded ning tulemuseks ligi viis sekundit Shoisist parem aeg. See võit läks siis Tallinnasse; teine Shois, kolmas peasekretär Nõmmoja. Parima naisratsutajana lõpetas proua Klettenberg.

Võistluspäevale järgneb afterparty Luunja talli hoovis. Homme uued sõidud, omaniku leiab Luunja Karikas. Külamees Raag on lubanud välja tuua oma parimad ratsud.