Peagi alustab Tartumaa Talvekarikas 2014, avaetapile lisandus parkuur 95 cm

Kahe nädala pärast alustab Tartumaa Talvekarikas taas oma järjekordset, seekord viiendat hooaega, kui 16.novembri hommikul kogunevad takistussõitjad Luunjasse, et osa saada mööduva aasta viimastest Ratsaliidu kalenderplaanistest võistlustest.

Tartumaa Talvekarika sarja traditsioon sai alguse aastal 2009 ja tänaseks on see leidnud oma kindla koha Lõuna-Eesti talviste võistluste mitte just eriti pikas reas. Tänavuse sarja kava toimub kõrgustel 105cm, 115cm ja 125cm. Eelmistel aastatel on proovitud ka madalamate parkuuridega, kuid kahjuks pole viimastel aastate karmides talveoludes Lõuna-Eesti ponisportlasi just ülearu palju olnud. Seekord tuli korraldajatele rida palveid poniratsutajatelt ühe madalama parkuuri lisamiseks võistluste kavasse. Kahjuks jõudsid soovid korraldajateni alles peale üldjuhendi avaldamist. Otsustati seekord lisada 16.novembri võistluskavasse parkuur kõrgusel 95cm (ERL kalenderplaaniline). Seoses sellega muutub esialgselt kavandatud parkuuride toimumise järjekord ja võistluspäev algab kell 10: 00! Peatselt täiendame ka juhendit.

Sel hooajal peetakse eraldi arvestust avatud- ja juuniorid-noorte arvetsuses. Juunioride-noorte arvestuses on esemeliste auhindadega sarja toetamas tuntud treileritootja Böckmann, kelle toodangut vahendab ja keda esindab Eestis Helia Puit AS. Helia Puit on andnud märku, et seekordsed esemelised auhinnad on igati tasemel ja tasub tulla nende nimel pingutama!

Hobumaailmas avaldame operatiivselt võistluste kohta infot. Usun, et esialgsed tulemused leiate siit vahetult peale iga parkuuri lõppu. Loodetavasti ei pane ilm seekord võistluste toimumist proovile ja talv tuleb pehme ja meeldiv!

Andri Sabrodin