Pekingi Linnupesa staadionil võitis Jane Richard Philips

Möödunud nädalavahetusel peeti Pekingis, kuulsal olümpiamängude kergejõustikostaadionil, mida kutsutakse Linnupesaks, rahvusvaheline takistussõiduvõistlus mitmete maailma staaride osavõtul. Võidu pälvis šveitslanna Jane Richard Philips kohaliku hobusega Leonidas.

Juba mitmeid aastaid korraldavad hiinlased koostööd Aacheni korraldusmeeskonna ja Ludger Beerbaumiga Pekingi olümpiaküla keskel asuval Linnupesa nime kandval kergejõustikustaadionil rahvusvaheliste staaride osavõtul rahvusvahelist CSI3* tasemega takistussõiduvõistlust. Muude riikide sportlased osalevad seoses karmide garantiininõuetega kohalikel hobustel, kes valdavalt on soetatud Euroopast.

Tänavusel Longines Equestrian Beijing Masters nime kandva võisluse Grand Prix ümberhüpetele pääses kümme sportlast, kellest neli Euroopast ning kuus Hiinast. Parima tulemuse tegi otsustavas faasis šveitslanna Jane Richard Philips 12aastase Westfali ruunaga Leonidas, kui suutis edestada mullust võitjat Ludger Beerbaumi, kes tänavu oli stardis 10aastase KWPN ruunaga B Men. Kui kolmas oli hiinlane Meimei Zhu hobusega Carmello, siis neljas John Whitaker hobusega Bloofield S ja kuues Christian Ahlmann hobusega Baltinue. Euroopast osalesid veel prantslased Roger Yves Bost ja Simon Delestre, sakslased Marco Kutscher ja Henry Vaske, belglane Gregory Wathelet ning hollandlane Jeroen Dubbeldam.

Tiimide võistluse parimad koos John Whitakeriga; foto Beijingmasters

Kuuendat korda peetud Longines Equestrian Beijing Mastersi kõik tulemused leiate aadressilt

http://www.longinestiming.com/#!/show-jumping/2016/1228/html/en/longinestiming/index.html

Laupäeva õhtupoolikul peeti Linnupesa võistlusele traditsiooniline tiimide mõõduvõtt, kus igas võistkonas kaks Hiina sõitjat ning üks eurooplane. Sel korral tegid võiduga ajalugu hiinlased Yihua Duan ja Yaofeng Li, kes võtsid võidu koos legendaarse John Whitakeriga. Võit tuli ümberhüpetel, kus edestati Jeroen Dubbeldami ja hiinlaste Hui Wu ning Baciren Biani tiimi.