Penelope Leprevost ja Flora de Mariposa võitsid Lyonis hooaja teise MK-etapi

Penelope Leprevost ja Flora de Mariposa on hiilgevormis, kui pärast kaks nädalat tagasi toimunud võidukat Oslo MK-etappi võeti võit ka kodumaises Lyonis Christian Ahlmanni ja Romain Duguet ees.

Lyoni takistussõitjate MK-etapi lõpplahendus jäi otsustada seitsme paari vahel ümberhüpetel. Ümberhüpped avas 23aastane rootslane Douglas Lindelöw hobusega Casello ning lõpetas nelja karistuspunktiga. Järgmisena asus starti nädal tagasi Helsingis võitnud šveitslane Romain Duguet hobusega Quorida de Treho, kes tegi puhta sõidu ja seda ligi sekundi kiiremini Lindelöw`st. Kas teine etapivõit järjest, kerkis küsimus. Järgnevana tulnud vähem tuntud prantslane Julien Gonin hobusega Soleil de Cornu CH oli küll puhas, kuid oluliselt aeglasem. Aachenis EM-il pronksmedali saavutanud Simon Delestre võttis hobusega Qlassic Bois Margot maha ühe takistuse.

Kolmel viimasel startijal oli aga kavatsus Duguet' tulemus ületada ning sellega saigi hakkama Christian Ahlmann talle 2011.a. MK üldvõidu toonud hobusel Taloubet Z. Publik rõkkas aga rõõmust, kui nende hetke suurim staar, Penelope Leprevost, suutis Ahlmannist Flora de Mariposaga omakorda kiirem olla. Kõik sai selgeks, kui Rolf-Göran Bengtsson võttis Casalliga maha kolmanda ümberhüpete takistuse. Leprevost ja Flora saavutasid alles alanud hooaja teise MK-etapivõidu, kusjuures olid Lyonis võitnud ka reedeõhtuse suure ringi sõidu. Teine koht Lyonist Ahlmannile, kolmas Duguet`le.

Pärast kolme etappi asus Lääne-Euroopa liigat juhtima kahe võiduga Leprevost. Teisena on 35 punkti kogunud Duguet, FEI andmetel jagavad 29 punktiga kolmandat kohta hollandlane Harrie Smolders ja prantslane Simon Delestre. Tegelikult saavutas Ameerikas võistlev Smolders meie jaoks täna öösel Ühendriikides 13. koha, mis lisas tema kontole 4 punkti. Seega tegelikult on Smolders üksinda kolmandal kohal. Kõnealuse Ühendriikide etapi võitis Kent Farrington hobusega Voyeur.

Lyoni tulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/1101/1101zeitplanDEU.htm?style=longines