Perila “basseinis” selgusid ERL-i Suvise Ponikarika võitjad

Eile selgusid Perilas ERL-i Suvise Ponikarika kõikide arvestuste parimad, peeti ka avatud sõite Summer Show raames. Võistlusolud tegi oluliselt raskemaks Perilat tabanud paduvihm.

Kui hommikused madalad sõidud ja samuti ponikarika madalaim arvestus viidi Perilas läbi suvistes ilmastikuoluses, siis ennelõunal tabas võistluspaika üliintensiivne paduvihm, mis muutis võistlusväljaku basseinisarnaseks. Nii kutsuski peakohtunik Mart Maidvee 115 cm rada avades naljatades võistlejaid tutvuma kujundujumise rajaga. Vaatamata rasketele oludele ja paljude võistluspaaride loobumisele, said võistlusalad siiski peetud.

Ponikarika madalaimas arvestuses oli finaalieelselt kolmikjuhtimine. Finaali võiduga tagas omale üldvõidu üks eelnevatest liidritest, Berit Lehtsaar (Viljandimaa), kes finaalis sõitis poniga Little Puma. Teine liider Kleer Suursild (Vändra) ja Jackpot tegid küll puhta sõidu, kuid väike kiirus andis neile finaalis kuuenda ja üldarvestuses kolmanda koha. Teiseks tõusis finaali ponil Mari neljandana lõpetanud Anna-Liisa Merilind (Tondi).

Ponikarika keskmises arvestuses hüpati finaalis kõrgusel 90 cm. Finaali parima tulemuse sõitsid välja Teele Kaal (Simon) ja Polsbury Pirelli , tõstes ratsaniku sellega karikasarja teisele reale. Liider Kaia Loviisa Kink (Tondi) ja Toonik eksisid finaali ümberhüpetel lõpetades viiendal kohal, kuid sellest piisas sarja üldvõiduks. Sarja lõpetas kolmandana Laura Lota Mölder (KRT).

Kõrgeimas arvestuses tõsteti takistuste kõrgus 105 cm-ni. Siin jõudsid ümberhüpetele kolm paari, kes jagasid omavahel ka sarja esimesed kolm kohta. Finaali võitis tänavune ponide meiterpaar Marie-Annabel Reiner (Simon) ja Hornetta. Teisena lõpetasid finaali Jennifer-Chelsea Laanet (KRT) ja Sitelle de Sohan, kolmandana My Relander (Ruila Tall) ja Vincent. Koondarvestuses tuli võitjaks Relander, teiseks Laanet, kolmandaks Reiner.

Perilas olid kavas ka avatud sõidud. 90 cm võitsid Birgit Loik (Tondi) ja Listra, 115 cm Celin Lannusalu (Tallinna Ratsaspordikool) ja Cash Free ning 130 cm Paul Argus (Tondi) ja Opaal. Võistlus jätkub täna, otseülekande lingi leiate meie kodulehekülje päisest, eilsed tulemused aga aadressilt http://www.hobumaailm.ee/files/event/swkvm520e52ea5f0eeTulemused_Perila_Summer_Show_2013_1_paev.pdf