Perila Jumpingu “kuningas” oli Paul Argus

Paul Argus ja JAY-Z BEE võidulainel @ Perila Jumping 2018 Foto: Kylli Tedre-Gavrilov / www.kyllitedre.com

Möödunud nädalavahetusel toimus Perila tallides suurejooneline takistussõiduvõistlus Jumping Perila. Reedel said soovijad enne võistlust veel treeningparkuurides platsi proovida ja vormile viimast lihvi anda. Kolm päeva olid täis tipptasemel ratsasporti ja meelelahutust. Vahelduvate vihmahoogude saatel võisteldi kõrgustel 60-140 cm, kus tehti ligi 600 starti. Mõlema päeva põhisõidud võitis Paul Argus ratsuga Jay-Z Bee.

Pühapäevases Grand Prix sõidus oli magusaid auhindu jahtimas 26 paari. Raja kõrguseks oli 135/140 cm. Põhiparkuuri läbis vigadeta 4 paari – Kertu Klettenberg (RK Ruila Tall) hobusega D.Lady ja Paul Argus (Tondi RSK) hobustega Jay-Z Bee, Renessin ning Caesar. Ümberhüpetel startis esimesena Paul hobusega Jay-Z Bee, kellega tehti kindel puhas sõit. Samuti lõpetasid ümberhüpped vigadeta Kertu ja D.Lady. Argus otsustas seepeale Renessini ja Caesariga ümberhüpetel enam mitte startida. Kiirema ajaga võitis sõidu niisiis Paul Argus (Tondi RSK) hobusega Jay-Z Bee, teised olid Kertu Klettenberg (RK Ruila Tall) ja D-Lady, kolmas koht kuulus samuti Argusele ratsudega Renessin ja Caesar.

Puhtus-kiirus sõidu kõrgusel 125 cm võitis taas Paul Argus (Tondi RSK) hobusega Ping Pong V. Sama paar võitis ka laupäevase 120 cm parkuuri. Teised olid Kullo Kender (RK Ruila Tall) ja Varina, kolmanda koha said Grand Prix teise koha omanikud Kertu Klettenberg (RK Ruila Tall) ja D.Lady.

Paul ja Ping Pong V. Foto: Celin Lannusalu

Viiskümmend üheksa paari osales kahefaasilises 115 cm parkuuris. Võidu võttis kiire ajaga Kullo Kender (RK Ruila Tall) hobusega Varina, teise koha sai Maris Suuster (Tondi RSK) hobusega Thank You. Kolmandale kohale platseerusid Catlin Vatsel (RK Ruila Tall) ja Beauty Star K Z.

Pühapäevases 100 cm parkuuris võisteldi kahes arvestuses. Ponide sõidus olid parimad Kippen Närep (Märjamaa SK) ja Rosehill Facination. Avatud klassis osales 53 paari, kusjuures vigadeta lõpetas neist 19. Esikoha said selles sõidus Kärt Kaseorg (Viljandimaa RSK) ja Aga Flamenco Von Feicht.

Kärt Kaseorg ja Aga Flamenco Von Feicht. Foto: Celin Lannusalu

Pühapäevast päeva alustas 85 cm parkuur. Pea kolme sekundilise eduga võitis selles sõidus Katariina Tomann (Tondi RSK) poniga Mahdi F.

Suure osalejate arvu tõttu tuli laupäevast esimest parkuuri alustada juba kell kaheksa. Esimesena asusid võistlustulle väikeponid, kes võistlesid kõrgusel 60/70 cm. Kolmekümne nelja osalejaga võistlusklassis võttis võidu Emma-Elisa Randväli (Tondi RSK) poniga Olympia.

Birgit Adler (Pärnumaa RSK) ja Retro võitsid 80 cm parkuuri, kus tehti silmad ette neljakümne kaheksale paarile.

Kahefaasilises 95 cm parkuuris tegi teistele silmad ette Ella Ukkola (FIN) poniga Kamiera, seljatades lausa 61 paari. Teise koha said Rebecca Riomar (Märjamaa SK) ja Vilte, kolmandad olid Laura-Martiina Mäeorg (Tondi RSK) ja Sacramento.

Ella Ukkola ja Kamiera. Foto: Celin Lannusalu

Maris Suuster (Tondi RSK) ja Thank You noppisid võidu 105 cm sõidus.

Maris Suuster ja Thank You. Foto: Celin Lannusalu

Laupäevases 125/135 handycap sõidus olid parimad jällegi Argus ja Jay-Z Bee, teise ja kolmanda koha sõitis välja Maarja Martinson (Tondi RSK) hobustega Donna Ja Banderas B.