Perila Karika võitis Argus, homme toimuvad Suvise Ponikarika finaalid

Täna lõppes Perilas teine võistluspäev, eile kavas olnud kalenderplaanivälisest Perila Kõksust ning täna Perila Karika raames toimunud neljast parkuurist siinkohal väike ülevaade.

Perila Kõksu 70 cm kõrguse avatud klassi esikoha kindlustas Grete Kurik Milanal. Teise ja kolmandana lõpetas poni My Lady Marmalade vastavalt Anna-Liisa Merilindi ja Triin Katteli juhtimisel.

80 cm-se puhtusele ja kiirusele toimunud parkuuri esikoht läks Karine Janovile Torrisel, teise koha võttis Reet Volt Patrial, kolmanda Grete Kurik Milanal.

90 cm toimus samuti puhtusele ja kiirusele, siin näitasid parimat taset Theresa Dee Torjus ja Lakay, Õnneleid Selge ja Wiking ning Helene Proover ja Freesia.

Täna toimunud neljast parkuurist madalaima ehk 100 cm võitis Kert Joandi hobusel Twix, olles ligi kümme uskumatut sekundit ümberhüpetel kiirem teisena lõpetanud Erik Aedviirist, kes võistles hobusel Courage. Kolmas ja viimane ümberhüpped puhtalt lõpetanud võistleja selles sõidus oli Heiki Vatsel Kameronal.

Huvitavalt üles ehitatud kahefaasilises sõidus olid takistused esimeses osas 105 cm kõrgusel ning teises faasis 10 cm kõrgemad. Võistluse korraldaja Paul Arguse sõnul oli see tehtud mõeldes neile, keda 115 cm veel hirmutab, kuid juhul, kui hobune on esimeses faasis piisavalt hea, on võimalik kõrgemat kõrgust siiski vähesel määral teise faasi näol katsetada. Parimat tulemust näitasid siin Kristi Vilu ja Rubens, teisele ja kolmandale positisoonile jõudis Heiki Vatsel hobustel Candlelight BZ ja Kamerona.

Perila Karikas kõrgusel 120 cm jäi seekord kodutalli, ümberhüpetele toimunud parkuuris noppis esikoha Paul Argus Stalingradil. Ümberhüpped sõitsid üldse vigadeta vaid kaks sportlast, Pauli järel oli teine Meriel Isok Casanoval. Ületatud normiaja eest ümberhüpetel kaks karistuspunkti kogunud Heiki Vatsel ja Reach Out M said siin kolmanda koha.

Päeva kõrgeima sõidu tõusva raskusega kiirusele ja Jokkeriga takistuste kõrgusel 135 cm võitsid Konstantin Prohhorov ja Cahaina. Teisele kohale jõudsid Ebbe-Liisa Sõnajalg ja Apollo, kolmandale Vatsel ja Reach Out M.

Homme on kavas kuus parkuuri, sealhulgas kolm Suvise Ponikarika finaali.