Perila Karika võitis Kullo Kender

Perila Karika võitja Kullo Kender. Foto: Erakogu

12. juulil toimus Perilas järjekordne startide rohke takistussõiduvõistlus. Parimad selgitati kuues võistlusklassis, põhiparkuuris küündisid takistused kuni 135 cm-ni. Põhiparkuuri esikoha ja ühtlasi ka ainulaadse Perila Karika viisid koju Kullo Kender ja Striga.

Viiekümne kahe osalejaga 70 cm puhtus-kiirus parkuuris oli karistuspunktideta sooritusi kolmkümmend kaks. Esikoha noppisid Ann Küünemäe (RSK KRT) ja Ressi, teisel positsioonil lõpetasid Melissa-Marion Amiel (Viljandimaa RSK) ja väikeponi Asva Tantra Mon. Kolmanda tulemuse said kirja Kristiina Järvik (Niitvälja RSK) ja Primadonna.

Kahefaasilises 85 cm parkuuris tehti seitsekümmend kuus starti, kus olid võidukad Vanessa Simuste (Tondi RSK) ja Odrina.

100 cm puhtus-kiirus parkuuris moodustasid esikolmiku ponid – võitsid Lisette Eylandt (ESHKS) ja Vermut II, teised olid Emma-Elisa Randväli (Tondi RSK) ja Macho, kolmandale kohale sõitsid end Kätrin Kristelle Nõmm (Tondi RSK) ja Romanesca.

Handicap 110/115 cm sõidus oli võistlustules kaheksakümmend kolm paari. Tihedas konkurentsis tegid konkurentidele silmad ette Anna-Liisa Raudsepp (Järvamaa RSK) ja Latvis. Teise tulemuse sõitsid välja Mari Talinurm (RK Ruila Tall) ja Calvin, kolmandale kohale platseerusid Katariina Tomann (Tondi RSK) ja Dexter.

Kahefaasilises 120 cm parkuuris võtsid võidu Paul Argus (Tondi RSK) ja Jay-Z Bee, teise tulemuse said kirja eelmise parkuuri võitjad Anna-Liisa Raudsepp (Järvamaa RSK) ja Latvis, kolmandad olid Piret Ervald (Viru Ratsu) ja Emora.

Põhisõidus kõrgustel 130/135 cm oli ainulaadset karikat jahtimas nelikümmend kaks paari. Ümberhüpetele pääsenud viisteistkümnest paarist oli eksimusteta sõite kaheksa. Ümberhüpetel kõige kiiremad olid Berit Lehtsaar (Tartu Kalevi RK) ja Solei Solei, kuid üks eksimus jättis paari üheksandale kohale. Perila Karika võitsid Kullo Kender (RK Ruila Tall) ja Striga, teisel positsioonil lõpetas Paul Argus (Tondi RSK) ratsuga Ping Pong V, kolmanda koha sõitsid välja Gunnar Klettenberg (RK Ruila Tall) ja Esprit Du Buisson Z.

Tulemused: https://ratsanet.ee/system/files/8545/tul.pdf?1594729810