Perila Kevad loodab ületada 1000 stardi piiri

Perila Kevade kavast leiab sobivaid võistlusklasse ponidele.

Järgmisel aastal oma 15.sünnipäeva tähistav Perila Kevad tuleb taas – oodata on palju starte ja pikki, aga põnevaid, võistluspäevi.

Võrreldes algusaegadega on võistlus aastate jooksul teinud läbi mitmeid olulisi muutuseid. Esimestel aastatel võistlesid nädalavahetuse jooksul nii takistus- kui koolisõitjad, korra on kaasa teinud ka kestvusratsutajad. Alates 2015. aastast on võistlus olnud juba ainult takistussõitjate päralt – huviliste arv kasvas nii suureks, et ühele päevale enam kuidagi ära ei mahutud.

Perila pakub alati häid emotsioone. Foto: Elena Zobova.

Sel aastal peetakse võistlust aga juba kolmel päeval- 29. aprillist kuni 1.maini. Juhendi koostamisel on peetud silmas, et sobiva võistlusklassi leiaks iga takistussõitja ja takistussõidu harrastaja. Kõrge kvaliteediga võistlustingimused võimaldavad võistlusvormi kontrollida rahvusvahelistele võistlustele orienteeritud noor- ja seeniorsportlastel. Samuti on väga oodatud võistlema ka need, kes alles esimesi kordi valgeid pükse kannavad. Võistlusklassidele alates maalattidest kuni 70cm on loodud eraldi kalenderplaaniväline võistlus, mille juhend on leitav Hobumaailmast (LINK). Võistluste kvaliteedist kõneleb ka võistlejate rohkus. Võistlejaid on Perilas alati rohkelt – seekordsel kolmapäevasel maratonil on lootust ületada maagiline 1000 stardi piir.

Võistluste korraldusmeeskonna eesmärgiks on viia kokku rahva- ja saavutussport, pakkudes alati häid võistlustingimusi. Perila tiim soovib korraldada ennekõike võistlusi nö. võistlejatelt võistlejatele, tulles võimaluste piires kõigile vastu sh. võimaldades starte väljaspool arvestust. Teeb ju harjutamine meistriks ning võistlusnärvi kontrollida ja oskusi lihvida on parim koduväljakul. See aitab tagada jätkusuutliku ratsaspordi pealekasvu ja arengu pikas perspektiivis.

Sel aastal on Perilas jälle ka mitmeid uuendusi, millega on tõstetud võistluste kvaliteeti. Ootame kõiki Perilasse võistlema ja välja uurima, mis need on!