Perila Summer Show pakkus mitmekülgset ratsaspordielamust

Möödunud nädalavahetusel aset leidnud takistussõiduvõistlus Perila Summer Show oli rohkem kui lihtsalt ratsavõistlus. Mitmekülgse show- ja võistlusprogrammiga sündmus tõi kohale ka need, kes muidu hobuspordiga kokku ei puutu.

Möödunud reedel alanud takistussõiduvõistlus, mille raames peeti ka suvise ponikarika ja ERL takistussõidu karikasarja etapp, algas reede varahommikul päikselise ilma ja hästi toimiva veebiülekandega. Kuna võistlusele oli registreerinud oodatust oluliselt enam osavõtjaid, oli nii reede kui lapäeva esimesed stardid toodud varajasse hommikusse, mistõttu said reedel veel tööl arvuti taga istuvad huvilised hommikuuduga alustatud võistluse jälgimisega alustada juba koos hommikukohviga.

Hommikuudus alustatud poniparkuur.

Kohapeale uudistama läinud said aga lisaks võistlusväljakul toimuvale laupäeval osa ka talukaupade ja ratsavarustuse laadast, kus pakuti müügiks nii erinevaid istikuid, köögivilju, lihasaadusi kui ka käsitööd, hobutarbeid ning palju muud. Ja neid uudistajaid oli palju. Publiku arvu poolest oli võistlusta haripunktiks kindlasti laupäev, kui lisaks võistlusprogrammile oli kavas ka arvukalt shownumbreid. Paraku juhtus üks suuremaid „showsid“ reedel programmiväliselt, kui sündmuse territooriumil rihmata ringi uidanud jack russellid kohaliku punase koheva kassi elektriposti otsa ajasid. Õnnetu kass ronis posti otsa nii rumalasti, et üks samm vales suunas oleks ta otse pingestatud elementidele viinud ning ta elu lõpetanud. Pingelise ja publiku ning osavõtjate kõrgendatud tähelepanu all olnud vahejuhtumi lõpetas kohale saabunud päästeteenistuse ekipaaž, kes aplausi saatel õnnetu kassi posti otsast turvaliselt alla toimetas.


Arvukas publik motoshowd uudistamas.

Plaanipärases show-programmis, mis päästeameti sekkumist ei vajanud, astusid aga laupäeval üles Getter Kangur ja Freestyle koolisõidu demonstratsioonesinemisega, väikesed Tondi ponid ja poniratsanikud Pipi Pikksuka teemalise kadrilliga, Raasiku line-tantsu rühm, kes tõi sündmusesse westerni hõngu country-muusika saatel esitatud tantsunumbritega ning muidugi päeva naelaks olnud tünnisõidu võistlus hobuste ja krossitsikli vahel. Naturaalset hobujõudu esindasid võistluses kaks lapilist hobust, kelleks olid Kaidi Lunteri juhitud Grafen ning My Relanderi poni Schecki II. Kui Kaidil ja Grafenil tuli võistluse esimeses voorus krossisõitja Rain Kochile alla vanduda, siis Myl ja Scheckil õnnestus mootori jõud üle mängida ning kahe vooru tulemusena lepiti hobuste ja tsikli vahel sõbraliku viigiga.


Publikumagnetiks kujunenud krossitsikli ja hobuse mõõduvõtt tünnisõidus.

Tünnisõidule eelnes laupäevases programmis aga juba kuid palju kõneainet pakkunud harrastajate grand prix sõit. Algselt 50-eurose stardimaksuga planeeritud 85-sentimeetrine parkuur viidi reaalsuses ellu siiski 25-eurose osalustasuga ning kõrgusel kuni 95 sentimeetrit. 16 alustanud võistluspaarist jõudis kahe vooru tulemusena ümberhüpetele 3 ning sõidu võit läks ka Eesti meistrivõistlustel hea tulemuse teinud Risto Märtsonile Ruila Tallidest. Samas väärib esiletoomist ka võistluste kolmanda koha omanik, Merlis Orion, kes kandis sündmusel võistluse direktori ametikohustusi ning võttis harrastajate sõidust osa muude töökohustuste vahepeal, olles korraldaja kaelakaardi peitnud redingoti hõlma alla.


Võistluste direktor peale õnnelikku harrastajate GP finišit. Sõidus anti välja võistluste suurim karikas.

Lisaks peeti laupäeval kuue takistusega sõit poniklassile, millest kujunes lisaks eelpool väljatoodule kindlasti üks päeva naelu. Meeleoluka muusika ja publiku kaasaelamise saatel starti läinud poniratsanikud hoidsid pinget üleval kuni lõpuni, kui Mariann-Krõõt Mõtas ja Alarm oma võidusoorituse tegid.

Kugi reedel ja laupäeval tundus, et tubli korraldustööd saadab ka ilmataadi soosing, tuli pühapäeval, mil kavas olid ERL karikasarjade sõidud, maha korralik vihm, mis algas varahommikul ja ei jäänud üle enne võistluste viimase sõidu autasustamist. Sellest hoolimata said kõik kavas olnud parkuurid peetud ning etapi parimad välja kuulutatud.

Hea korraldusega silma paistnud meelelahutuslik Perila Summer Show sai palju positiivset tagasisidet nii võistlejatelt kui pealtvaatajatelt. Loodetavasti kinnitab sündmus kanda ratsaspordi igasuviste traditsioonide hulgas ning saame Perilas toimuvale kaasa elada ka tuleval suvel.